Zioła, a przyjmowanie leków

Bierzesz leki? Uważaj na niektóre zioła ponieważ w połączeniu z przyjmowanymi lekami mogą one działać niekorzystnie na nasz organizm.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Zioła, a przyjmowanie leków
Poniżej przedstawiam zioła, które są powszechnie znane i stosowane w Polsce, a ich działanie w połączeniu z lekami jest niekorzystne dla naszego organizmu.

1. rumianek - może nasilać działanie leków uspakajających. Nie można go stosować przy równoczesnym braniu leków zmniejszających krzepliwość krwi.

2. czosnek - może nasilać działanie leków podawanych w leczeniu wysokiego stężenia cukru (czosnek obniża poziom cukru we krwi). Nie można go stosować równocześnie z kwasem acetylosalicylowym. Reklamy kwasu acetylosalicylowego (np. polopiryna) przekonują nas, że warto zażywać kwas acetylosalicylowy (np. acard), żeby chronić się przed zawałem serca. Ponadto wmawia się nam, że tak małe dawki jakie występują w acardzie są nieszkodliwe dla przewodu pokarmowego. Jednak nawet takie małe dawki brane długi czas odbijają się niekorzystnie na przewodzie pokarmowym (szczególnie na żołądku).

3. ginko-biloba (miłorząb japoński) - nie stosować równocześnie z kwasem acetylosalicylowym. Może podnosić ciśnienie krwi w przypadku stosowania niektórych leków moczopędnych.

4.żeń-szeń - ogólnie nie stosuje się u pacjentów z rakiem prostaty.

5.dziurawiec - może powodować groźne działania niepożądane u pacjentów korzystających z leków, które podnoszą poziom serotoniny w mózgu (leki przeciwdepresyjne). Bądź ostrożny podczas przyjmowania leków i leczenia się tzw. "domowymi sposobami" czy przyjmowaniu ziół, ponieważ możesz zaszkodzić swojemu organizmowi!