ZUPA KREM Z DYNI

Anna Krasucka - założycielka Akademii Odżywiania dla Zdrowia PIĘĆ SMAKÓW

         
ocena: 0/5 głosów: 0
ZUPA KREM Z DYNI

Składniki:

3 łyżki oliwy (ZIEMIA)
1 kg dyni (ZIEMIA)
2 marchewki (ZIEMIA)
1 por (METAL)
½ łyżki startego świeżego imbiru (METAL)
ok. 2 szklanek ciepłej wody (WODA)
3 łyżki sosu sojowego (WODA)
1 łyżka soku z cytryny (DRZEWO)
1/3 łyżeczki kurkumy (OGIEŃ)
2 łyżki amarantusa (OGIEŃ)
½ szklanki mleka kokosowego (opcjonalnie) (ZIEMIA)
prażone pestki dyni (ZIEMIA)

Pokrój dynię, pora i marchew. Wrzuć dynię i marchew na rozgrzaną oliwę, dodaj imbir i por i ciągle mieszaj na dużym ogniu przez ok. 1 min. Następnie dodaj ciepłą wodę i sos sojowy, a po chwili sok z cytryny i na końcu kurkumę i amarantus.
Gotuj, aż marchew będzie miękka. Zupę zmiksuj na krem. Wlej mleko kokosowe (opcjonalnie) lub wodę, jeśli zupa jest zbyt gęsta.
Zupę podawaj posypaną prażonymi pestkami dyni.

SMACZNEGO !!!

Anna Krasucka - założycielka Akademii Odżywiania dla Zdrowia PIĘĆ SMAKÓW (www.piecsmakow.com.pl), w ramach której organizuje i prowadzi praktyczne warsztaty zdrowego i (przede wszystkim!) smacznego gotowania (też dla klientów indywidualnych u klienta w domu). W swojej kuchni czerpie inspiracje z natury, zasad dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (kuchnia Pięciu Przemian) oraz swoich licznych podróży (m.in. do Laosu, Kambodży, Indonezji, Syrii, Jordanii, Tanzanii).
Ukończyła studia magisterskie „Komunikacja interpersonalna” w Niemczech oraz we Francji. Jest tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego.
Jest absolwentką „Dietetyki leczniczej wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej” w niemiecko – francuskim Instytucie Avicenna u Iny Diolosa.
Jako ekspert w zakresie odżywiania dla zdrowia jest autorką popularnych artykułów w czasopismach o tematyce zdrowotnej, bywa także gościem programów telewizyjnych m.in. Dzień Dobry TVN oraz radiowej Trójki.
Przy organizacji warsztatów gotowania współpracuje z lekarzami i specjalistami Medycyny Chińskiej.
Tel. 507 200 477
www.piecsmakow.com.pl


PIĘĆ SMAKÓW
Akademia Odżywiania dla Zdrowia

Tel. 507 200 477
piecsmakow@piecsmakow.com.pl
www.piecsmakow.com.pl

fot.Piotr Bławicki