Akademia Misia Haribo V edycja

  • 1

W połowie kwietnia rozpoczyna się V edycja konkursu Akademii Misia Haribo.

         
ocena: 3/5 głosów: 1
Akademia Misia Haribo V edycja
Wiosna - czas, w którym natura budzi się do życia - to doskonała okazja, by zwrócić uwagę dzieci jak fascynujące jest otaczające je środowisko oraz jak dynamiczne procesy w nim zachodzą. Właśnie dlatego, w V edycji konkursu Akademii Misia Haribo, który potrwa od 15 kwietnia do 5 czerwca 2009 r., prosimy dzieci, by pod okiem nauczycieli stworzyły Przyrodniczy dziennik przedszkolaka - zapis 20 dniowej obserwacji drzewa, kwiatów, owadów, ptaków, pobliskiego zbiornika wodnego lub zmian pogodowych. Poza gwarancją pouczającej zabawy na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody, warto więc upewnić się, że wychowawcy naszego dziecka wiedzą o zabawie.

„Uwiecznienie spostrzeżeń w postaci ilustracji i zdjęć pozwoli przedszkolakom zdobyć cenną wiedzę na temat otaczającego je środowiska, a jednocześnie rozwijać zdolności manualne” - mówi Magdalena Wyszomirska, metodyk, członek jury konkursu Akademii Misia Haribo. Przygotowanie dziennika będzie również okazją do kształtowania umiejętności pracy koncepcyjnej, nauki formułowania wniosków oraz rozwijania zdolności współdziałania w grupie - dodaje Wyszomirska. Aby tworząc swój dziennik przedszkolaki dowiedziały się o wybranym aspekcie przyrody jak najwięcej, do ulotki informacyjnej - która w najbliższym czasie trafi do przedszkoli z całej Polski - dołączony został przewodnik dla nauczyciela. Zawiera on spis zagadnień, na które warto zwrócić uwagę przedszkolaków podczas obserwacji.

Spośród nadesłanych prac jury Akademii wybierze 60 zwycięskich przedszkoli, które zostaną nagrodzone m.in. przyrodniczymi tablicami edukacyjnymi, materacami gimnastycznymi oraz materiałami edukacyjnymi Akademii Misia Haribo. Laureaci zostaną wyłonieni na podstawie pomysłowości i oryginalności dziennika, staranności i samodzielności wykonania prac oraz zgodność z regulaminem.

Informacje o konkursie wraz ze wskazówkami dla nauczycieli oraz szczegółowy regulamin niebawem dostępne będą na www.haribo.com w dziale Akademii Misia Haribo. Na stronie znajdują się również przygotowane przez ekspertów z dziedziny pedagogiki, psychologii i żywienia porady dla rodziców i nauczycieli, propozycje gier i zabaw dla najmłodszych oraz zestawy ćwiczeń pomagających w nauce czytania, liczenia i rozpoznawania kolorów.

Akademia Misia Haribo to długofalowy program edukacyjny, którego celem jest wspieranie edukacji dzieci w wieku przedszkolnym. Do Akademii przystąpić mogą przedszkola z całego kraju, rodzice dbający o prawidłowy rozwój swoich pociech oraz oczywiście dzieci. Patronem honorowym Akademii Misia Haribo jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, stowarzyszenie pożytku publicznego działające na rzecz dzieci od ponad 85 lat. Działania Akademii wspiera także Rada Programowa, do której zaproszeni zostali pedagog i nauczyciel plastyki, psycholog-logopeda, lekarz pediatra oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Eksperci brali udział w merytorycznym przygotowaniu zasad funkcjonowania Akademii oraz opracowaniu przyjaznych i dostosowanych do potrzeb różnych grup wiekowych zeszytów ćwiczeń. Maskotką programu jest Miś Haribo – od ponad 85 lat przyjaciel dzieci na całym świecie. Akademii Misia Haribo patronuje magazyn „Bliżej Przedszkola”, wydawnictwo Media Service Zawada oraz portal www.wychowanieprzedszkolne.pl.