Jak zrobić carpaccio z łososia?

Filet z łososia mrozimy w zamrażarce do godziny, następnie kroimy na cienkie plastry i podajemy ze świeżo zmielonym pieprzem, solą oraz oliwą z oliwek. Możemy posypać koperkiem i parmezanem, a całość podawać z ćwiartką cytryny oraz białym winem.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Jak zrobić carpaccio z łososia?
fot. Adobe stock
Carpaccio z łososia to danie, które pięknie prezentuje się podczas wyjątkowych uroczystości. Tradycyjny przepis na carpaccio podaje, żeby głównym składnikiem potrawy jest surowe mięso z polędwicy wołowej.

Obecnie carpaccio oznacza raczej bardzo cienkie plasterki dowolnego mięsa, ryby lub pieczonego warzywa. Możemy więc przygotować carpaccio z łososia lub z tuńczyka. Przygotowując carpaccio nie trzeba wcześniej piec łososia, to danie przygotowujemy z ryby surowej. Jak to zrobić? Wypróbuj nasz przepis na wyjątkowe carpaccio ze świeżego łososia!

Przepis na carpaccio z łososia

Składniki:
  • 500 g świeżego fileta z łososia
  • sok z połowy cytryny
  • kilka łyżek oliwy
  • świeżo mielony pieprz i sól
  • łyżka startego parmezanu
Do dekoracji carpaccio z łososia możesz wykorzystać sezonowe warzywa i świeże zioła.

Wykonanie:
  1. Łososia pozbaw ości i wstaw do zamrażarki na 1 godzinę, następnie ostrym nożem krój cienkie plasterki (bez skóry), ułóż na talerzu.
  2. Rybę skrop sokiem z cytryny i odstaw na 10 minut, a następnie wymieszaj z oliwą z oliwek, posyp świeżo zmielonym pieprzem i solą.
  3. Na wierzch wysyp garść marynowanych kaparów, parmezan, ułóż rukolę i kilka plasterków rzodkiewki.

Z czym podawać carpaccio z łososia?


Carpaccio z łososia możesz podać ze świeżą bagietką, do surowej ryby skropionej cytryną świetnie pasuje białe wino sauvignon blanc. Jeśli chcesz, by carpaccio z łososia nie zepsuło się po 2 dniach, bo musisz je przechować dłużej, zalej łososia oliwą i wstaw do lodówki, a zielone dodatki podaj bezpośrednio przed serwowaniem.

A może spróbujesz tatara z łososia?