Co jeść na przeziębienie?

  • 4

Jak dobrze uodporniony jesteś, przeciwko grypie lub przeziębieniu? Wypróbuj smaczne sposoby na te choroby, a może uda się ich uniknąć w jesienno–zimowym sezonie.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Co jeść na przeziębienie?

To co jemy ma wielki wpływ na to, jak się czujemy. Także w przeziębieniu. Oto krótki przegląd jedzenia, które leczy (albo chociaż pomaga być zdrowym):

Rosół – nazywany naturalną penicyliną i znajduje się na szczycie listy potraw o leczniczych właściwościach - przynajmniej jeśli chodzi o przeziębienie. Gorący rosół pozwala oczyścić zatkane drogi oddechowe i dodaje trochę energii. Dodatkowa cebula i czosnek tylko wzmocnią jego zdrowotną moc.

Pikantne produkty – takie jak czosnek, chrzan, ostre sosy – pozwalają odetkać zatkany nos i drogi oddechowe. Czosnek jest szczególnie wartościowym sprzymierzeńcem w sytuacji, gdy stajemy wobec konieczności zwalczenia grypy czy też lekkiego przeziębienia.

Nie można zapominać też o ciągłym piciu, lecz zamiast kawy czy słodkich napojów wybierzmy wodę i naturalne soki owocowe. Gorący wywar z rumianku lub herbata miętowa także pomogą, chociaż bardzo dobra jest także gorąca woda z cytryną.

Przepisy na syropy na przeziębienie znajdziecie tutaj >>>

Zdrowotna moc cytrysów

Jeśli przy cytrusach jesteśmy – zawierają one wiele witaminy C, kluczowej w walce z chorobami. Sok pomarańczowy na śniadanie, pół grejpfruta jako przekąska i mandarynka dodana do sałatki pozwolą nam dodatkowo zaopatrzyć się w witaminę C.

Według wielu osób zbawienny jest także świeży korzeń imbiru, skutecznie leczy kaszel i gorączkę. Zdrowy wywar z imbiru – zalejmy wrzątkiem dwie jego łyżki i zostawmy na 5 minut.

Herbata miodowa z cytrusami pomoże stanąć na nogi, zobacz przepis >>>

Oprócz tego warto pamiętać, że niezdrowa dieta, a także nadmiar kawy i papierosów powodują, że jesteśmy bardziej wystawieni na działanie bakterii.

Żeby nasz system immunologiczny działał skutecznie jedzmy zdrowo – warzywa i owoce, potrawy o niskiej zawartości tłuszczów. Potraktuj zdrowe jedzenie jako rodzaj zbroi, która pomoże ci stawić czoło grypowemu zagrożeniu.