Czy da się jeść za grosze?

  • 1

Dużo osób boryka się z pytaniem czy można coś ugotować, gdy portfel świeci pustkami? Oczywiście, że tak! Zawsze można ugotować coś z "niczego"!

         
ocena: 4/5 głosów: 7
Czy da się jeść za grosze?
fot. Fotolia

Jedzenie jest dla ludzi jedną z przyjemności w życiu. Jednak czasami wielkim problemem są zakupy, na których trzeba niestety wybrać drogie produkty. Ale nawet niewielkim kosztem można przygotować coś pysznego i zdrowego.

Kiedy sklepowe półki uginają się pod ciężarem produktów, należy pamiętać że zawsze na wysokości naszych oczu pojawiają się produkty z najwyższą ceną - dlatego warto się pochylić i poszukać czegoś o niższej cenie i tym samym składzie.

Niejednokrotnie nasz humor poprawi się po zjedzeniu pysznego deseru, sycącego obiadu i pozwoli nam spojrzeć na świat przez różowe okulary. Jak wiadomo mając pustkę w portfelu ciężko wybrać się do restauracji na wykwintny obiad lub kolację przy świecach, jednak równie dobrze można taką kolację przygotować samemu w zaciszu domowej kuchni.

Nawet z małą ilością funduszy można stworzyć smaczne i aromatyczne dania które będą wyglądały niczym prawdziwe arcydzieła, a co ważniejsze: na pewno sprawi nam to ogromną radość i satysfakcję.

Trudno sobie wyobrazić aby prawie z pustym portfelem stworzyć uroczyste przyjęcie, ale jest to możliwe i to nie gotując na przysłowiowym "gwoździu". Z ziemniaków, ryżu, , jaj, warzyw czy nawet i z parówek można stworzyć wspaniałe danie - produkty te dają nam ogromne pole do popisu i stworzenia nowych potraw.

Owoce i warzywa warto kupować na bazarach, bo z reguły w supermarketach są dużo droższe. Ważne jest, aby do gotowania włożyć dużo serca i dobrych chęci bo mając nawet najdroższe produkty, za to za grosz chęci i fantazji, na pewno nie wyczarujemy z nich rarytasu.

Gotowania nie powinno się traktować jako codziennego obowiązku - powinno być dla nas zawsze dla wyzwaniem i tworzeniem nowości kulinarnych. Dzięki temu nasza twórczość będzie o wiele bogatsza.

Nie pamiętamy zazwyczaj dań, które były robione z obowiązku, lecz te które nas nauczyły żyć w trudnych czasach. Do dzisiaj pamiętam jak moja babcia gotowała coś pysznego praktycznie z niczego, a nasze pokolenie zawsze stara się wszystko udoskonalać i dlatego te same dania nie zawsze wychodzą nam tak pyszne jak u babci.

Polecam komponować dania tanie i zdrowe wtedy na pewno będzie smacznie.

Zobacz: 20 pomysłów na tani obiad!