Czym charakteryzuje się kuchnia brazylijska?

  • 1

W kuchni brazylijskiej dominują potrawy z grilla i z ziemniaków oraz te nietypowe, robione na bazie produktów wytwarzanych z palm kokosowych

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Czym charakteryzuje się kuchnia brazylijska?
Produktami charakterystycznymi dla kuchni brazylijskiej są przede wszystkim: maniok, ziemniaki, czarna fasola, olej palmowy, mączka kokosowa, mleko kokosowe i wszelkiego rodzaju mięsa.

Zarówno maniok jak i produktu pochodzące z palm kokosowych przywieźli do Brazylii niewolnicy z Afryki. Danie te charakteryzuje prostota i oryginalny smak.

Z drugiej strony kuchnia brazylijska pełna jest wpływów europejskich i amerykańskich. Tu dominują potrawy z mięs, zwłaszcza grillowane, oraz ryby i owoce morza.

Od rodowitych Indian kuchnia brazylijska przejęła natomiast zamiłowanie do świeżych owoców(mango, ananasów, pomarańczy) oraz potraw z dodatkiem ziaren kakaowca.

Wśród deserów dominują te, na bazie mleka kokosowego, jak beijinhos de coco oraz cajuzinho, czyli odmiana czekoladek z orzechami.

W Brazylii pija się głównie yerba matę, soki owocowe, aromatyczną kawę oraz wszelkie odmiany rumu (w tym i takie wytwarzane z trzciny cukrowej).