Domowe sposoby na przeziębienie

Jak nie dać się przeziębieniu stosując znane od lat naturalne metody?

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Domowe sposoby na przeziębienie
Kiedy dopada nas przeziębienie często odruchowo kierujemy się od razu do apteki po szeroko reklamowane i dostępne farmaceutyki. Zapominamy jednak, że stosowanie lekarstw na dłuższą metę obniża naszą odporność i kiedy zachorujemy następnym razem bez lekarstw na pewno już się nie obędzie.

Tymczasem warto wspomóc organizm w samodzielnej walce z chorobą stosując domowe sposoby. Na gorączkę pomagają zimne okłady na nadgarstki i kark. Temperatury starajmy się jednak nie obniżać zbyt mocno, bo jest ona oznaką, że organizm się broni.Na kaszel warto spróbować prostego w przygotowaniu syropu z cebuli.

Prawie każdy ma w domu cebulę i cukier, więc po składniki nie będziemy nawet musieli wychodzic do sklepu. Na katar pomagają inhalacje z wody z solą. Dobrym sposobem są też olejki eteryczne, jednak tylko pod warunkiem, że nie jesteśmy na nie uczuleni.

Pamiętajmy również o częstym wietrzeniu pokoju oraz stałym nawilżaniu pomieszczenia, w którym przebywa chory. Do tego duża ilość naparu lipowego z syropem z malin i dodatkiem bogatej w witaminę C cytryny i po kilku dniach wyjdziemy z choroby obronną ręką.

Stosując domowe metody zmuszamy nasz organizm do walki z chorobą, dlatego kolejne przeziębienia będą przebiegały juz łagodniej, a w końcu ze zdumieniem odkryjemy, że od ostatniego przeziębienia minęło już chyba kilka lat.