Domowe środki czystości

  • 2

Zamiast kupować gotowe płyny, mleczka i inne specyfiki do utrzymania czystości, możemy wykorzystać środki które już mamy w domu. Jakie i do czego? Sprawdź!

         
ocena: 5/5 głosów: 5
Domowe środki czystości
fot. Fotolia

Domowe środki czystości są przede wszystkim tańsze i bezpieczniejsze dla środowiska. Ulegają biodegradacji, nie mają chemicznych dodatków a przy tym - co najważniejsze - doskonale radzą sobie z domowymi nieczystościami.

Dlatego polecam mieć w domu zapas sody oczyszczonej, proszku do pieczenia, octu. Przydadzą się także cytryny - dzięki nim szybko zrobimy porządki i przy okazji zaoszczędzimy pieniądze.

Bardzo dużo ludzi kupuje zmywarki. Oszczędzają nie tylko czas, ale także wodę i prąd. Jednakże tabletki do zmywarek i różne odświeżacze nie są wcale tanie.

Dlatego zamiast kupować w sklepie odświeżacz polecam włożyć do koszyczka na sztućce skórki od cytryny. Naczynia będą lśniły a po zmywarce rozniesie się przyjemny, świeży zapach.

Fugi często się brudzą, łatwo je umyjemy za pomocą starej szczoteczki do zębów i gęstej pasty zrobionej z wody i proszku do pieczenia.

Zlew ze stali nierdzewnej raz na kilka dni można umyć ściereczką nasączoną octem. Jeśli mamy zlew stalowy można natrzeć go skórką z cytryny. Za pomocą cytryny pozbędziemy się także kamienia przy odpływie.

Jeśli chcemy usunąć kamień z czajnika, należy wsypać do niego kwasek cytrynowy i zalać wrzątkiem. Po około 1/2 godziny wylewamy wodę i myjemy czajnik. Pierwszą zagotowaną wodę jeszcze wylewamy.

By do kuchenki nie przywierało tak łatwo jedzenie można ją natłuścić odrobiną wazeliny.

Śladów pleśni na gumowych uszczelkach w lodówce łatwo się pozbędziemy jeśli przetrzemy je ściereczką nasączoną roztworem wody i octu.

Jeśli rura w zlewie będzie niedrożna, należy wsypać do niej sodę oczyszczoną i zalać wrzątkiem. Zostawić, odczekać trochę i spłukać.

Szyby umyjemy roztworem wody i octu.

Dowiedz się więcej na temat ekologicznych, domowych środków czystości!