Dzień Polskiej Żywności - zasmakuj w polskich przysmakach!

  • 2

Każdego łakomczucha i smakosza zapraszamy już 25 sierpnia do rozsmakowania się w pysznych polskich produktach i potrawach. Tego dnia obchodzimy Dzień Polskiej Żywości. Inicjatorami święta są twórcy programu „Doceń polskie”.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Dzień Polskiej Żywności - zasmakuj w polskich przysmakach!
fot. Fotolia
W Dniu Polskiej Żywności warto zajadać przysmaki przygotowane z produktów, które są wytwarzane oraz uprawiane w Polsce. Celem programu „Doceń polskie” jest promocja wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku.

Warto wiedzieć, że data święta nie została wybrana przypadkowo. Pod koniec sierpnia możemy zajadać się najpyszniejszymi owocami i warzywami prosto z naszych polskich pól i sadów.


Zdjęcie: Fotolia

DOMOWE SMACZNE PRZETWORY I MARYNATY

Nie ma nic lepszego niż domowe słodkie przetwory! Ze smacznych polskich śliwek zrób pyszne domowe powidła.

Do lasu warto wybrać się po grzyby. Nie ma nic piękniejszego niż grzybobranie w lesie. Tylko w polskich lasach znajdziemy tyle grzybowych pyszności – kurki, podgrzybki, prawdziwki, borowiki, maślaki. Kup słoiki, ocet, przyprawy i zrób smaczne grzyby marynowane.
 
Grzyby Dynie
Zdjęcie: Fotolia
 
PIGWA I DYNIA NA ZDROWIE!

Dynia
, to również jeden z polskich przysmaków, którym możemy się cieszyć od końca sierpnia. Z tego warzywa możesz przyrządzić zarówno słodkie jak i słone potrawy. Polecamy pyszny i rozgrzewający krem z dyni z imbirem.

Polska cytryna, którą jest pigwa jest bogata w witaminę C skutecznie leczy przeziębienia i grypę. Warto więc jesienią zrobić syrop z pigwy, który zimową porą będzie idealnie pasował do herbaty. Pycha!

Jakie są Wasze ulubione polskie dania? Z czym kojarzy Wam się kuchnia polska? Jakie potrawy moglibyście jeść codziennie? Czekamy na Wasze komentarze!

Polecamy przepis na smaczny tradycyjny polski obiad >>>