Fasolka szparagowa

Jest idealnym dodatkiem do letnich obiadów. Nie tylko dla łasuchów ale i dla tych, którzy dbają o linię!

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Fasolka szparagowa

Na co zwracać uwagę?

Zanim dokonasz zakupu, upewnij się, czy fasolka jest świeża. Jak to sprawdzić? Otóż pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest kolor. Strączki powinny mieć głęboki i soczysty kolor, bez żadnych plamek. Powinny być też jędrne i odpowiednio twarde – czyli pod wpływem nacisku powinny pękać, wydając charakterystyczne chrupnięcie. Jeśli fasolka jest miękka i plastyczna oznacza to, że leży zbyt długo. Jeżeli dodatkowo ma liczne włókna, to znak, że nie jest młoda.

Przechowywanie

Optymalne warunki do przechowywania fasolki, zapewni lodówka. Jednak pamiętajmy, by nie trzymać jej zbyt długo – 2 góra 3 dni. Nie powinno się jej również myć, chyba, że tuż przed przyrządzeniem. Fasolka zaraz po zebraniu zaczyna z czasem tracić swój smak i  wartości odżywcze. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest uprawa własna. Tym, którzy nie mogą sobie na nią pozwolić, pozostaje odpowiednie jej przechowywanie.

 Przygotowanie

Fasolka jest idealna dla osób dbających o linię. Jest niezwykle uboga w kalorie – ok. 30 kcal na 100g oraz bogata w witaminy (C, A, K i B). Najbardziej znaną formą jej przygotowania jest gotowanie – w osolonej wodzie z dodatkiem cukru, bądź na parze. Jednakże wszystko zależy od naszego pomysłu i tolerancji na kulinarne eksperymenty. Jedyną zasada, o której zawsze należy pamiętać, jest pozbycie się końcówek i nieprzegotowanie fasolki. W innym wypadku straci apetyczny wygląd oraz zbyt dużo składników odżywczych