Gdzie na tegoroczną majówkę?

Tegoroczna majówka to olbrzymia ilość atrakcji! Gdzie się wybrać na majówkę w tym roku - góry, mazury czy morze?

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Gdzie na tegoroczną majówkę?
W góry?

Każdy turystyczny region naszego kraju może poszczycić się ciekawymi propozycjami na majówkę 2012. Na wielbicieli Tatr czeka Wielka Majówka Tatrzańska, której tegoroczna edycja jest już dwunastą.

Już od 29 kwietnia do 6 maja, na terenie całego Powiatu Tatrzańskiego odbędą się liczne imprezy , których różnorodność ma na celu pokazanie całego piękna Tatr!

W sobotę 28 maja Jazz Band Ball Orchestra otworzy Wiosnę Jazzową. Jazzmani przez Stolicę Tatr przejadą zabytkowymi samochodami. O 13.30 także w sobotę odbędzie się przejazd XII Tatrzańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych, a wieczorem wystąpi popularna i lubiana kabaretowa - Grupa MoCarta.

Oficjalnie Wielka Tatrzańska Majówka rozpocznie się w poniedziałek, 30 kwietnia, wieczorem poetyckim w Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie, a 1 maja, na Placu pod Gubałówką odbędzie zakopiańska edycja ogólnopolskiej akcji „Do Hymnu” w Twoim Mieście zachęcająca do śpiewania hymnu w ramach treningu przed Euro 2012!

Przeczytaj więcej o majówce w górach!

Mazury natomiast kuszą Rydzewską Majówką z Robertem Sową w dniach 4-5 maja.

Corocznie już od 12 lat na początku maja Rydzewo zamienia się w folklorystyczne centrum Mazur, a to za sprawą organizowanego przy Gospodzie pod ''Czarnym Łabędziem'' Przeglądu Kapel Ludowych, Jarmarku Staroci i Rękodzieła oraz Konkursu Kulinarnego "Potrawa z Mazurskiej Ryby".

Konkurs ma na celu promocję regionalnej, tradycyjnej kuchni, wylansowanie lokalnego produktu regionalnego, a co najważniejsze - ocalenie od zapomnienia przepisów i potraw naszych przodków. Pokaz kulinarny poprowadzi Robert Sowa wraz ze swym studiem - zespołem kulinarnym.

Co oprócz tego w Rydzewie? Konkurs Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych, Jarmark Staroci i Rękodzieła oraz Mistrzostwa Świata w Rżeniu Mazurskiego Konia.

Co nad morzem?

Nad Bałytkiem i na Kaszubach, prócz pięknych krajobrazów, czekają na nas także liczne imprezy. Klucz programu to majówka w Sopocie - Sopot Ulica Artystów to kulturalna inauguracja sezonu - niepowtarzalna okazja do bliskich spotkań z szeroko rozumianą sztuką i odkrywania miejsc pełnych magii w nieznanych dotąd zakątkach miasta.

Pogoda potrafi czasem zaskoczyć - ale pomorskie jest dobrze przygotowane. Również pod dachem znajdziemy atrakcje dla siebie. Halowe gokarty, kina 5D, elektroniczny paintball, kryty park linowy, a do tego parki zabaw edukacyjnych dla młodszych czy aquaparki dla wszystkich!

Na majówkę zaprasza także Dolina Charlotty. Impreza organizowana jest na 80 hektarowym terenie w Strzelinku pod Słupskiem. Kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy „Dolina Charlotty” jest znany w całej Polsce z wielu inicjatyw i imprez artystycznych. Tym razem również przygotował bogaty program:
- koncerty muzyki rozrywkowej, podczas których zagrają światowej sławy gwiazdy: Samantha Fox, Susi Quatro, Maggie Reilly, Bonnie Tyler.;
- wioska mongolska;
- wioska średniowieczna;
- pokazy sokolnicze;
- wędkowanie, kajaki, motorówki;
- wielki zwierzyniec Charlotty;
- wesołe miasteczko, park linowy,
- i wiele innych zabaw i konkursów dla dzieci.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji jakie odbywają się w całej Polsce, warto jednak wybrać sie którąś z imprez. Polecamy także:

Nie lada atrakcje dla miłośników pikników i wypoczynku na świeżym powietrzu przygotowało na majowy weekend Muzeum w Nieborowie. Przez kilka majowych dni odwiedzający, prócz tradycyjnego zwiedzania i spacerów po parku będą mogli wypoczywać na trawie oraz zajadać się pysznościami przygotowanymi specjalnie na tę okazję przez koło gospodyń wiejskich.

Imprezę w Nieborowie otworzy prezentacja XVI-wiecznej płaskorzeźby przedstawiającej Pokłon Pastuszków, która z kolekcji Radziwiłłów została wywieziona przez Niemców w czasie wojny, a która wróciła na swoje miejsce w zeszłym roku.

Więcej informacji na ofilcjalnej stronie muzeum.

Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim zaprasza na„Wielkie Majowe Grillowanie”, który odbędzie się podczas Majówki nad Odrą, 3 maja 2012.

Udział w grillowaniu może wziąć każdy bez względu na umiejętności i doświadczenie. Najważniejszym jest, aby podczas trwania imprezy przygotował smaczną i apetycznie wyglądającą potrawę z grilla. Dla autorów najsmaczniejszych dań czekają nagrody!

Więcej informacji tutaj.

Co dla mieszczuchów?

Wszyscy Ci, którzy nie wyjeżdżają na majówkę mogą się także świetnie bawić w swoim mieście. Na przykład mieszkańcy Warszawy będą mieli okazję obserwować Rycerskie Mistrzostwa Świata „Bitwa Narodów”, które odbędą się na Fortach Bema od 30 kwietnia do 3 maja 2012 roku.

Co przygotowali organizatorzy? Autentyczne obozy średniowieczne, bitwy średniowieczne w rynsztunku historycznym, z bronią stalową oraz występy zespołów muzycznych. Ponadto warsztaty rzemieślników, jarmark, gry i pokazy. Czekają także tawerny, które podkreślają atmosferę przeszłości.

Przeczytaj co jeszcze ma w zanadrzu Warszawa: Majówka w Warszawie nie musi być nudna