Gotowanie z Rachel Khoo

  • 1

Mieliśmy okazję poznać Rachel Khoo i gotować pod jej sympatycznym okiem – przeczytajcie naszą relację i koniecznie sprawdźcie któryś z przepisów!

         
ocena: 5/5 głosów: 7
Gotowanie z Rachel Khoo
fot. BBC Lifestyle

Jeżeli oglądaliście programy z Rachel Khoo albo czytaliście jej książki mamy dla Was dobrą wiadomość – tym razem telewizja nie kłamie! Rachel w rzeczywistości jest taka sama - ciepła, roześmiana i pełna pasji do gotowania. Z przymrużeniem oka opowiadała o swoich ulubionych potrawach i narzekała na bliskich, którzy wiecznie domagają się od niej gotowania, sami rezygnując z zasady kulinarnej wzajemności.

My mieliśmy okazję poznać Rachel na warsztatach w warszawskim studiu kulinarnym Cook Up promujących jej nowy program w BBC Lifestyle „Kulinarne inspiracje Rachel Khoo: Miasta świata” (więcej o programie Kulinarne inspiracje Rachel Khoo: Miasta świata), którego pierwszy odcinek będziecie mogli obejrzeć już 31 marca o 18.

W swoim nowym programie Rachel odwiedza różne miasta na mapie Europy, od Barcelony po Niceę, próbuje różnych potraw, spotyka się z miejscowymi miłośnikami dobrej kuchni i odkrywa najnowsze kulinarne trendy.

https://gotujmy.pl/work/privateimages/sources/2014/03/26/imgPKdRg7.jpg

Nie ma czegoś takiego jak za dużo masła!

Mamy dla Was dwa przepisy z tego spotkania – pierwszy to cygara z ciasta filo z kozim serem, miodem i tymiankiem podawane na sałatce z cykorii i pomarańczy. Przepis inspirowany wyprawą Rachel do Nicei i spotkaniem z tamtejszym hodowcą kóz. Pamiętajcie, zeby przy smarowaniu ciasta nie żałować masła – zdaniem Rachel nie da się przesadzić z tym składnikiem!

https://gotujmy.pl/work/privateimages/sources/2014/03/25/imglOIM8M.jpg

Drugi przepis to klasyczny szwedzki tort kanapkowy, czyli smörgåstårta. Ozdóbcie go tak jak chcecie używając wędzonego łososia, pieczonego buraka, ogórka i koperku!

https://gotujmy.pl/work/privateimages/sources/2014/03/25/imgxdL90X.jpg

Więcej przepisów i inspiracji w nowym programie - "Kulinarne inspiracje Rachel Khoo: Miasta świata"!