Imbir - czy może zastąpić czosnek?

imbir i czosnek nasi dwaj przyjaciele

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Imbir - czy może zastąpić czosnek?
Imbir - czy czosnek....czasami się zastanawiasz czego użyć? Zarówno jeden i drugi jest znany w lecznictwie od dawna. Jeśli nie lubisz lub nie możesz używać czosnku, zastosuj imbir.

Tak jak czosnek działa m.in.: - przeciwbakteryjnie - wzmacnia odporność - działa przeciwzapalnie ( pomaga chorym na zapalenie stawów ) - mogą używać kobiety w ciąży ( odwrotnie do działania czosnku nie powoduje wzdęć a je likwiduje, również po wypiciu rannej herbatki może zniwelować poranne mdłości ) - niszczy wirusy - działa oczyszczająco na organizm ( kuracje detoksykacyjne ) - działa rozgrzewająco.

Tak więc podobnie jak czosnek ma szerokie spektrum działania. Jaki najlepszy - oczywiście najwięcej olejków eterycznych ma świeży tak jak czosnek. Przechowywać należy go w lodówce. Małym dzieciom na katar czy też podczas choroby również można kroić imbir (tak jak czosnek) i stawiać koło łóżeczka - jako inhalacje.

Dzięki właściwościom bakteriobójczym szybciej taki maluch powróci do zdrowia.Imbir również dzięki swym właściwościom rozgrzewającym jest idealnym panaceum gdy przemarzniemy lub w chorobach z gorączkom. Wystarczy centymetr na centymetr imbiru zaparzyć pod przykryciem ok 10 min w herbatce malinowej i oczywiście położyć się do łóżka i wygrzać - działa napotnie. Dzięki wprowadzeniu imbiru świeżego lub sypkiego do codziennej diety możemy przeciwdziałać boleści stawowych ( efekt po ok 6-8 miesiącach codziennego stosowania). Imbir nie doceniany do tej pory może dzięki tym informacjom w końcu wejdzie do naszych łask ? Polecam i na zdrowie!