Lato pełne słodyczy z Robertem Sową

  • 1

Już w sprzedaży z najnowszym numerem Party. Życie gwiazd kolejna książeczka kulinarna "Kuchnia jak u Sowy Lato na słodko".

         
ocena: 4/5 głosów: 5
Lato pełne słodyczy z Robertem Sową
Słońce, otaczające nas barwy kwitnących kwiatów i soczysta zieleń traw zachęcają do spędzania wolnego czasu na przyjęciach w przydomowych ogródkach, na tarasach i działkach.  

  

Drodzy Państwo! 

Latem chętnie spotykamy się z rodziną i znajomymi na świeżym powietrzu. Wystawiamy na dwór stoły, przygotowujemy lekkie przysmaki i delektujemy się długimi ciepłymi wieczorami. Zachęcam Państwa do takiej formy spędzania czasu, bo przecież wakacje szybko przeminą, ponownie rozpocznie się szkoła i wzrośnie ilość służbowych obowiązków. A co będzie nam potrzebne do szczęścia podczas letniego biesiadowania? Oczywiście coś słodkiego. Co Państwo powiedzą na lekkie serniczki, bezy, a do tego mus czekoladowy? Niech więc to będzie podstawa, do której dołożymy mnóstwo świeżych, pachnących owoców, a całość zaserwujemy z mrożoną herbatą. Cieszmy się latem i przygotujmy wspaniałą ucztę, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Dzisiaj proponuję wydobyć słodycz lata. Spróbujcie moich przepisów na lekkie i pyszne desery.                                                                               


Robert Sowa

 

 

 

Przepis na : Maliny na ciepło z lodami z bazylią
Składniki dla 4 osób

- 500 g malin

- 50 g cukru

- 500 g lodów waniliowych

- 200 ml śmietany 36%

- pęczek bazylii 
 

Śmietanę zmiksuj z posiekaną bazylią i połową lodów waniliowych. Maliny posyp cukrem, a następnie podgrzej w rondelku, uważając, aby się nie rozgotowały. Ciepłe maliny przełóż do pucharków, przykryj je warstwą masy lodowo-bazyliowej, a na wierzchu ułóż kulkę lodów waniliowych. Całość udekoruj listkiem bazylii i maliną. 

 

Źródło: Party Życie gwiazd!