Lekkie i zdrowe sałatki

  • 2

Pyszne sałatki to doskonały pomysł na przekąskę podawaną podczas karnawałowego przyjęcia. Ich wykonanie nie jest skomplikowane i nie zajmuje wiele czasu. Przygotujcie lekkie smakołyki inspirując się naszymi sprawdzonymi przepisami. Zapraszamy!

         
ocena: 5/5 głosów: 5
Lekkie i zdrowe sałatki

Sałatki stanowią posiłek na każdą okazję. Smakołyki te składają się głównie z łatwo przyswajalnych, świeżych produktów, w takiej właśnie postaci zachowują najwięcej wartości odżywczych.

Warzywa lub owoce to ich główne składniki, wystarczy je tylko umiejętnie połączyć lub wzbogacić smakowo o: ryż, wędliny, mięsa, ryby, sery, pachnące octy, orzechy lub wszelkiego rodzaju sosy i zioła.

Lekkie i zdrowe sałatki są idealne dla wszystkich dbających o linię, warto także podawać je dzieciom, wpajać jednocześnie znaczenie zdrowego odżywiania. Sałatki podawać można do ziemniaków, kaszy czy pieczywa. Dodawać można do nich pyszny majonez lub mniej kaloryczny jogurt naturalny.

Doskonale spiszą się zarówno na co dzień, ale również  w czasie karnawałowych imprez z przyjaciółmi. Przyjrzyjcie się bliżej naszym propozycjom i zdecydujcie, która z sałatek najbardziej wpasowuje się w Wasz kulinarny gust!

Najlepsze przekąski

Pyszne i zdrowe sałatki, powinny pojawiać się na naszych stołach znacznie częściej. Dostarczają organizmowi niezbędnych witamin oraz zaostrzają apetyt na większe posiłki. Na przyjęcie karnawałowe warto przygotować sałatkę z suszonymi kwiatkami dodaną przez mysza75. To oryginalne danie posmakuje wszystkim zaproszonym gościom.

Kolejną wspaniałą propozycją lekkiego przysmaku jest sałatka z łososia i kiwi udostępniona przez iwa643. Autorka przepisu zadbała również o doskonałą estetykę podawanego przez siebie dania.

sałatka z suszonymi kwiatkami sałatka z kaszy jęczmiennej
sałatka imprezowa sałatka moskiwewska

Na karnawałowy stół warto przyrządzić również propozycję Pyzy, sałatka imprezowa - duża porcja przez nią dodana, zaspokoi głód wszystkich szalejących na parkiecie. Zdrową alternatywą kanapek, z pewnością będzie sałatka z kaszy jęczmiennej i pieczonej papryki. PaniMISIOWA dodała do tego przysmaku wartościową kasze, pyszną paprykę, pomidorki koktajlowe oraz świeże zioła.

Tradycyjne danie kuchni rosyjskiej podawane na Nowy Rok, sprawdzi się również na naszym stole. Cukiereczek13 podała przepis na ten rosyjski smakołyk: sałatkę moskiewską Olivier. Ten sprawdzony rarytas najlepiej smakuje z mięsem kurczaka, ogórkami konserwowanymi, groszkiem, a także z oliwkami i krabami w zalewie.

sałatka z łososia i kwiwi

Jak podobają Wam się nasze propozycję pysznych i zdrowych sałatek? Do oryginalnych receptur dodawać można swoje ulubione składniki, tworząc w ten sposób całkiem oryginalne smakołyki. Zapraszamy do korzystania z naszych sprawdzonych przepisów.