Najmłodszy szef kuchni - Flynn McGarry

  • 1

14-letni rudowłosy Flynn to cudowne kulinarne dziecko. Znudzony jedzeniem mamy postanowił zostać szefem kuchni, a celuje wysoko!

         
ocena: 4/5 głosów: 5
Najmłodszy szef kuchni - Flynn McGarry
Mając 10 lat Flynn McGarry z Los Angeles był już znudzony jedzeniem, które serwowała mu mama. Wziął więc sprawy w swoje ręce i sam zaczął sobie przygotowywać posiłki. Teraz Flynn ma 14 lat i nazywany jest cudownym dzieckiem kuchni, Mozartem gotowania, a za sobą staże w najlepszych restauracjach na poziomie kilku gwiazdek Michelin.

Flynn doskonale łączy swoją pasje do kuchni z nauką i nocnym gotowaniem dla gości. Musiał jednak zrezygnować ze szkoły na rzecz nauczania domowego.

Pasja Flynna do gotowania widoczna jest w jego pokoju w domu rodziców, który przekształcił praktycznie w całodobową kuchnię - z maszyną do próżniowego gotowania sous vide zamiast konsoli do gier. Raz w miesiącu dom rodziny McGarry zamienia się w restaurację typu pop-up (działającą tylko przez jeden dzień albo wieczór), a szefem kuchni i gwiazdą wieczoru jest wtedy Flynn – serwuje wtedy boczek wieprzowy w czerwonym winie, dorsza w szafranie, placki dyniowe z prosciutto, bananowy creme brulee, zupę krem z topinamburu, grapefruitowy "śnieg" i sok brzoskwiniowo – tymiankowy.

Jego marzeniem jest zdobycie trzech gwiazdek Michelin i posiadanie restauracji wśród 50 najlepszych na świecie (a jak sam zaznacza – najlepiej wśród 5 najlepszych).

Kariera Flynna w kuchni przywodzi na myśl Doogie Howsera – bohatera znanego serialu, młodocianego lekarza. W tym roku młody McGarry otwiera też swoją restaurację pop-up przy jednym jednym z najlepszych lokali Los Angeles – BierBeisl. Wcześniej podobna restauracja Flynna działała przy restauracji Playa, a 9-daniowy posiłek przygotowany przez młodego kucharza kosztował około 500 złotych!