Niesamowite obrazy z jedzenia

  • 2

Produkty spożywcze dają wiele artystycznych możliwości. Prezentujemy Wam kolejną galerię zdjęć wspaniałych kompozycji stworzonych z jedzenia. Ono wcale nie musi być nudne, a te fotografie tylko to potwierdzają. Zapraszamy do oglądania!

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Niesamowite obrazy z jedzenia
fot. www.itgirl.pl
Hong Yi to artystka, która stworzyła niezwykłe i ciekawe dzieła z przeróżnych artykułów żywnościowych. Artystka przygotowała naprawdę bardzo oryginalne i pomysłowe kompozycje. Zachwycają delikatnością, finezją, widać, że są przemyślane i dopracowane pod każdym względem.

Nie sposób odmówić tej artystce talentu. Ma wspaniałą wyobraźnię, bo przyznacie - nie każdy potrafiłby wymyślić coś takiego. Kiedy ogląda się takie małe "dzieła sztuki", w których jedzenie służy nie tylko jako pokarm, ale pełni artystyczną funkcję, zmienia się podejście produktów spożywczych.

Jak się okazuje, dają one nieskończoną gamę przeróżnych możliwości! Jajko, brokuł, pomidorki  - wszystko to staje się elementem artystycznym i bardzo wyjątkowym. Co Wy sądzicie na temat takiej sztuki? Czy dla Was to w ogóle jest sztuka?

1. Balonowa miłość

Pomidorki koktajlowe jako balony? Czemu nie. Widać, że doskonale spełniają swoją rolę. Na tej fotografii można dostrzec parę, która próbuje się pocałować. Te dwie postacie mogły zostać wykonane, np. z sosu sojowego.

Cała ta kompozycja być może wydaje się dość łatwa, ale w rzeczywistości musiała kosztować dużo pracy. I rzecz najważniejsza: nieoceniona wyobraźnia artystki. Kto z nas wpadłby na pomysł, by para z sosu całowała się pod pomidorowymi balonami?

balony, pomidor
Źródło: www.itgirl.pl


2.Owocowy smok

Ten obrazek musiał wymagać od autorki naprawdę dużej precyzji i zręczności. Dobrze widoczne są na tle miąższu smoczego owocu dwie postaci: smok i walczący z nim rycerz. Godne podziwu jest to, że wszystkie elementy możemy z łatwością rozpoznać, każdy szczegół jest dopracowany. Podoba Wam się ten obrazek? Przyszłoby Wam do głowy, aby zrobić coś takiego?

owocowy smok
Źródło: www.itgirl.pl


3. Marchewkowy tygrys

Okazuje się, że nawet ze "zwykłych", używanych na co dzień warzyw można wyczarować drapieżnika! Tygrys z selera i marchewki? Sami zobaczcie! To, że jest on dopracowany w każdym, nawet najmniejszym szczególe nie powinno wzbudzać zdziwienia. Ale czy dostrzegliście, w jak pomysłowy sposób autorka wykorzystała rodzynki? Nie? To przypatrzcie się oprawie oczu, nosowi i brodzie.

Prawda, że wygląda bardzo dostojnie?

marchewkowy tygrys
Źródło: www.itgirl.pl


4. Edward Munch inaczej

Z pewnością kojarzycie słynny obraz znanego malarza Edwarda Muncha pt. "Krzyk". Wyobrażacie sobie ekspresjonizm... na talerzu? I to dosłownie?

Artystka z prawdziwym kunsztem odwzorowała obraz norweskiego twórcy - pomijając postać pierwszoplanową, nie pominęła także tych znajdujących się na drugim planie!

Trzeba przyznać, że kompozycja naprawdę robi wrażenie. Spoglądając na nią, nie sposób pomylić tej sceny z jakąkolwiek inną. Na pewno nie było to łatwe i na pewno kosztowało autorkę dużo pracy.

mięsno-warzywna kompozycja
Źródło: www.itgirl.pl


Co sądzicie o takich jadalnych kompozycjach? Czy według Was jest to "już" sztuka, czy może jednak jeszcze coś "na pograniczu"?

Z pewnością ciężko zjeść coś takiego, zwłaszcza jeśli posiada się wiedzę na temat tego, ile trudu ktoś włożył aby takie arcydzieło wykonać.

Musicie przyznać również, że produkty spożywcze to doskonały materiał artystyczny! Zapraszamy Was do odwiedzenia naszych pozostałych galerii, w których znajdziecie inne, równie ciekawe kompozycje!


Dowiedz się więcej o zdrowotnych właściwościach marchewki >>>