Niesamowite postacie z jedzenia

  • 3

Czy z produktów spożywczych mogą powstawać dzieła sztuki? Już nie raz mogliście się przekonać, że jedzenie daje wiele różnych, artystycznych możliwości. Zapraszamy Was zatem do oglądania kolejnej niezwykłej galerii!

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Niesamowite postacie z jedzenia
fot. www.instagram.com
Autorką zamieszczonych poniżej fotografii i postaci, które zostały na tych fotografiach umieszczone, jest Tisha Cherry. To amerykańska artystka, która słynie z tego,że tworzy obrazy z jedzenia, interesuje się szczególnie kultowymi artystami, robi też fotografie okładek płyt itp. W jej zdjęciach można odnaleźć elementy świadczące o tym, że artystka pasjonuje się hip-hopem, tak zwaną sztuką uliczną oraz muzyką popową. Wykorzystywanie jedzenie do celów artystycznych stało się jej prawdziwym hobby. Tisha Cherry już od ponad 3 lat zajmuje się tym, by pokazać, że wystarczy inaczej spojrzeć na jedzenie, żeby stało się ono prawdziwą sztuką. Poniżej prezentujemy Wam zdjęcia postaci, które całkowicie zostały wykonane z jedzenia.

1. Lauryn Hill

To amerykańska piosenkarka nurtu zwanego rhythm and blues. Gatunek, w którym się porusza to hip-hop, soul i folk. Lauryn Hill była wokalistką zespołu Fugees, kiedy jednak grupa się rozpadła, rozpoczęła karierę solową. Poniżej prezentujemy Wam twarz artystki, wykonaną prawdopodobnie z polewy czekoladowej. Można dostrzec podobieństwo między prawdziwą Lauryn, a tą stworzoną z jedzenia przez Tishę Cherry. A Wam jak się podoba? Czy Wy także dostrzegacie podobieństwo?

Lauryn Hill
Źródło: www.instagram.com

2. Kanye West

To z kolei pochodzący z Ameryki raper, producent muzyczny oraz wokalista. Obecnie związany jest z Kim Kardashian, co sprawia, że nieustannie głośno o nim w mediach. West prowadzi swoją wytwórnię muzyczną o nazwie GOOD Music. Znakiem rozpoznawalnym artysty jest pluszowy miś, którego wizerunek pojawił się na trzech albumach, Wspomniany miś obecny jest także w teledyskach artysty. Na poniższej fotografii znajduje się wizerunek artysty. Prawdopodobnie jego twarz wykonana została podobnie jak Lauryn Hill z polewy czekoladowej bądź kakaowej. Podoba Wam się to zdjęcie? Domyślilibyście się, że to Kanye West?


Kanye West
Źródło: www.instagram.com

3. Aubrey Graham

Artysta znany szerszej publiczności jako Drake. Pochodzi z Kanady, jest raperem i aktorem. Jego wizerunek trzeba przyznać, że Tisha Cherry wykonała dość oryginalnie. Prawdopodobnie artystka wykorzystała ciastko, a na nim odwzorowała postać piosenkarza. Brwi, broda, oczy - zapewne, aby to sporządzić wykorzystała różnego rodzaju polewy. Podoba Wam się to zdjęcie? Rozpoznalibyście tego artystę?

Aubrey Graham
Źródło: www.instagram.com

4. I na końcu piesek

Na liściach od szpinaku znajduje się mały pudelek, który wykonany został z kurczaka w płatkach kukurydzianych. Prawda, że świetnie się prezentuje? Można nawet zaryzykować, że piesek wygląda niemal jak prawdziwy!

pies z płatków kukurydzianych
Źródło: www.instagram.com


Jak widać, z jedzenia może powstać nieskończenie wiele różnych zdjęć i artystycznych tworów. Jedzenie to tworzywo artystyczne i chyba nie podlega to żadnej dyskusji. Autorka powyższych zdjęć tylko potwierdza ten fakt. A może Wy także umiecie zrobić różne rzeczy z jedzenia? Jeżeli tak, to podzielcie się nimi z nami!


Odkryj przepis na zupę-krem ze szpinaku >>>