Malinowe przetwory, ciasta i desery

Soczyste i aromatyczne owoce – maliny. Podziwiane nie tylko ze względu na walory smakowe ale również zdrowotne. My dzisiaj przedstawimy Wam, jakie pyszne przetwory oraz desery można z nich wyczarować sprawdźcie!

         
ocena: 5/5 głosów: 6
Malinowe przetwory, ciasta i desery

Najlepsze maliny, to te rosnące dziko, ponieważ zawierają dużo więcej cennych substancji. Dietetycy, zielarze czy lekarze, chętnie polecają je wielu osobom, dzięki cudownym właściwościom zdrowotnym. Dziś jednak, to nasi użytkownicy zaproponują przepisy, które będą królować na naszych stołach, nie tylko w sezonie. 

Malinowe przetwory

Każdy z nas pragnie zachować choć cień słonecznych dni zimą. Jest to możliwe dzięki przetworom. Użytkownicy naszego portalu, bardzo dobrze o tym wiedzą, dlatego dzielą się swoimi przepisami na przetwory.

Alaaa przygotowała frużelinę malinową, która najczęściej podawana jest do pysznych domowych deserów w postaci gofrów czy lodów. Malinowo – brzoskwiniowa słodycz 2milutka, świetnie się sprawdza jako dodatek do ciepłych bułeczek w zimowy poranek. Z pewnością rozgrzeje każdego.

frużelina malinowa malinowo - brzoskwiniowa słodycz

Na sklepowych pólkach mamy szeroki dostęp do dżemów malinowych, niestety w towarzystwie chemii. MałaMi89 zachęca do stworzenia dżemu malinowego -  naturalnego, bez żadnych ulepszaczy. Zapewne nam wszystkim wyjdzie to na zdrowie. Kolejna propozycją, jest domowy dżem malinowy autorstwa misia5. Co Wy o tym sądzicie?

Pyszne ciasta i desery

Maliny są idealnym składnikiem domowych słodkości. W połączeniu z czekoladą czy biszkoptem tworzą niezapomniany deser. Kniejson przygotował torcik malinowy z białą czekoladą, Idealne pożegnanie lata i powitanie złotej jesieni. Nasza stała użytkowniczka Cukiereczek13 podzieliła się przepisem na ciasto grysikowe z malinami. Ten deser posiada niesamowitą świeżość i lekkość. Paulisia_elk dodała recepturę na pyszny placek z żurawiną i malinami. Oto dzieło pełne owoców.

torcik malinowy z białą czekoladą placek z żurawiną i malinami
ciasto grysikowe z malinami

Czym byłby sernik bez malin? 2milutka proponuje kokosowo - malinowy sernik z malinami. W środku zapewne znajdziecie coś nietypowego, dlatego warto spróbować.  Czekoladka_m  również zachęca do skosztowania sernika. Tym razem jest to sernik czekoladowy z malinami. Delikatny i mocno czekoladowy, idealny do kawy.
 
kokosowo - malinowy sernik z malinami sernik czekoladowy z malinami

Kochani! Zapraszamy Was wszystkich do wstawiania przepisów z udziałem malin. Kliknijcie tylko poniższy link, to wszystko:

                               

Jeżeli chcecie poznać więcej przepisów na pysze ciasta i desery z malinami oraz przetwory wejdźcie w działy: maliny, przetwory, ciasta i desery>>>