Wielkie przedświąteczne porządki

  • 2

Święta to czas relaksu, wyciszenia, spotkania z najbliższymi. To również czas wielkich porządków.

         
ocena: 3/5 głosów: 1
Wielkie przedświąteczne porządki
Każda szanująca się pani domu wie ile czasu i pracy kosztuje wypucowanie mieszkania na błysk. By świątecznie sprzątanie nie zamieniło się w świąteczny koszmar, warto wybrać produkty, które skutecznie poradzą sobie nawet z najbardziej uporczywym brudem.
Podczas świąt jesteśmy szczególnie wyczuleni na domowy bałagan. Zapraszamy dużą liczbę gości, których chcemy przyjąć jak najlepiej. By nie narazić się na złośliwe komentarze o stanie czystości mebli, zlewu czy kuchenki ze strony np. teściowej, powinniśmy starannie sprzątnąć nasze cztery kąty. Wielu jednak sama myśl o bożonarodzeniowych porządkach spędza sen z powiek. W domach aż roi się od trudnodostępnych miejsc gdzie gromadzi się brud. Czyszczenie ich standardowymi gąbkami czy ściereczkami można porównać do syzyfowych prac. Nie wspominając już o sporych wydatkach na szkodliwe dla zdrowia detergenty. Istnieje jednak produkt, który przemieni mordercze sprzątanie w przyjemną zabawę. Są nim ściereczki z mikrofibry (np. Polish Star marki Paclan.)

Mikrofibra, zwana również mikrowłóknem, to bez wątpienia tkanina XXI wieku. Ten rewolucyjny materiał zbudowany jest z milionów, kilkaset razy cieńszych od ludzkiego włosa mikrowłókien, który absorbuje 7 razy więcej wody niż bawełna. Także czas schnięcia jest o 1/3 krótszy w stosunku do naturalnych tkanin. Unikalna technologia sprawia, że produkty wykonane z mikrofibry są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Ściereczkami z mikrofibry w oka mgnieniu doszorujemy wszystko, począwszy od drewna, przez ceramikę, szkło, plastik skończywszy na metalu. Czyszczona powierzchnia nie jest narażona na uszkodzenia, gdyż mikrofibra jest niezwykle delikatna. Duża liczba wysokiej jakości kurczliwych włókien nylonowo - poliestrowych niczym magnes przyciąga wszelki brud i kurz. Mikrofibra, w przeciwieństwie do zwykłej ścierki czy papierowego ręcznika nie elektryzuje się. W praktyce oznacza to, że na czyszczonych powierzchniach nie zostawia żadnych kłaczków, pyłków czy uciążliwych smug. Wszystko odbywa się szybko, sprawnie oraz co najważniejsze - czysto.

W każdym domu są produkty delikatne, które wymagają specjalnego traktowania. Wszelkie drewniane ozdoby, sprzęt komputerowy czy ramy obrazów można czyścić jedynie na sucho bądź przy użyciu niewielkiej ilości wody. Zastosowanie środków chemicznych nie wchodzi w grę, gdyż mogą one spowodować przebarwienia. Również przy tego typu sytuacjach ściereczka z mikrofibry marki Paclan znajdzie zastosowanie.