Zielony i niebieski miód?

  • 1

Alzackie pszczoły wyprodukowały miód w kolorach tęczy. Śledztwo pszczelarzy przyniosło zaskakujące rezultaty.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Zielony i niebieski miód?
 Tak! Dokładnie taki, jakim go wyprodukowały alzackie pszczoły. Jest jeszcze niebieski, granatowy, żółty, brązowy i fioletowy. Do wyboru, do koloru.

Francuskich pszczelarzy z niewielkiej miejscowości Ribeauville w Alzacji iod pewnego czasu zastanawiał fakt, dlaczego ich pszczoły wracają z codziennej pracy z dziwnie zabarwionymi na kolorowo odnóżami. Krótkie ale skutecznie śledztwo wykazało, że pszczoły podjadają słodką masę pozostałą po różnobawrnych cukierkach M&Ms z fabryki Marsa położonej 4 kiometry za miejscowością.

Słodki przysmak owady wykryły w pobliskich kontenerach, w których wytwarzany jest biogaz. Do wyboru miały różne kolory tęczy - czekały na nie odkryte kadzie z czerwonymi, zielonymi, niebieskimi, żółtymi i brązowymi M&M-sami przeznaczonymi na utylizację.

Pszczelarze zastanawiają się teraz, co zrobić z zabarwionym na kolorowo miodem - przepisy nie pozwalają go sprzedawać jako miodu. Sytuacja jest tym gorsza, że ten rok jest wyjątkowo ubogi jeśli chodzi o miód - wiele pszczów padło ofiarą srogiej zimy.