Wybieramy maszynę do pieczenia chleba. Zobacz, na co zwrócić uwagę!

W automacie do chleba przygotujesz nie tylko chleb - większość maszyn przygotuje za ciebie ciasto na pizzę czy puszystą babkę drożdżową. Zobacz, na co zwrócić uwagę kupując pierwszą maszynę do pieczenia chleba!

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Wybieramy maszynę do pieczenia chleba. Zobacz, na co zwrócić uwagę!
fot. Adobe stock
Wypiekacz do chleba możesz kupić już za około 200 zł. W takiej cenie dostępne są najprostsze urządzenia. Chcesz piec rogale, powidła i pieczywo z ziarnami lub oliwkami czy suszonymi pomidorami oraz mieć możliwość regulacji wielkości wypieku? Twoja maszyna musi być wyposażona w dodatkowe programy.

Automat do pieczenia chleba - ważne fukcje

Przed zakupem maszyny do chleba warto zwrócić uwagę na:
  • pojemność
Standardowy breadmaker upiecze kilogramowy bochenek. Dostępne są również maszyny wypiekające chleb o masie 1,5 kg.
  • moc urządzenia
Ciasto chlebowe jest bardzo gęste i do jego odpowiedniego wyrobienia potrzebny jest mocny silnik. Maszynki do chleba mają moc od 500 do 1400 W. Do wypieku chleba dla 1-3 osób optymalnym rozwiązaniem jest zakup urządzenia w przedziale 600-700 W.
  • programy pieczenia
Funkcje wypieku chleba razowego (który powinien być dłużej mieszany i pieczony), bagietek lub ciast to ciekawe rozwiązanie. Szczególnie dla osób, które dużo gotują. W maszynach wyposażonych w dodatkowe opcje możesz przygotować również ciasto na makaron, bułeczki czy pizzę. Bardzo przydatne są również programy uwzględniające rodzaje mąki i wielkość bochenka.
  • opcja opóźnienia startu
Możliwość zaprogramowania czasu pieczenia jest bardzo przydatna, szczególnie, gdy zależy ci na ciepłym i świeżym chlebie na śniadanie.
  • przeszklona pokrywa
Tego typu udogodnienie pozwoli ci na monitorowanie wypieku. Dzięki temu – bez otwierania urządzenia, będziesz wiedzieć, czy ciasto trzeba zagęścić lub dopiec.
  • wskaźnik dodawania składników
Ta funkcja jest szczególnie przydatna, gdy chcesz piec chleb z ziarnami, warzywami lub suszonymi owocami,.
  • pieczenie bezglutenowe
Opcja wypieku bezglutenowego jest szczególnie przydatna dla diabetyków oraz osób eliminujących gluten z diety.
  • powierzchnia antyadhezyjna
Urządzenie wyposażone w taką powłokę bardzo łatwo utrzymać w czystości. Ciasto nie przywiera do ścianek, dzięki czemu chleb wyjmiesz bez problemu.

Zobacz sprawdzone przepisy na domowe bułeczki