Jak zrobić domowy chleb?

  • 1

Swojski aromatyczny chleb to najbardziej trafny wypiek. Doskonały na śniadanie czy pożywną kolacje. Dzięki składnikom dodanym do wypieku, nie tylko świetnie smakuje, ale dostarcza wiele cennych wartości odżywczych. Sprawdźcie sami jak doskonały to wypiek!

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Jak zrobić domowy chleb?

Jeszcze kilka lat temu we wszystkich wiejskich domach znajdował się piec chlebowy. Ta domowa piekarnia dostarczała nam zapachów, za którymi teraz tęsknimy. Ręczny wyrób chleba był dość pracochłonny, ale widok i aromat upieczonego chleba wprawiał gospodynie w zachwyt, rekompensując im włożony w jego przygotowanie trud.

W świecie przesiąkniętym konserwantami i spulchniaczami zaczynają królować zdrowe, domowe wypieki. Mimo, iż dzisiejsze panie domu nie posiadają tradycyjnych pieców, ich domowe chleby są równie pyszne co te z przed kilku lat. Maszynki do wypieku chleba lub zwyczajne piekarniki świetnie sobie radzą zastępując dawne piece. Przed wyrobem chleba musimy zdecydować jaki rodzaj mąki wykorzystać. Zdecydować musimy także, czy nasz wypiek zrobić na drożdżach czy zakwasie. Chleb to wspaniały materiał do kulinarnych wariacji. Dodawać można do niego ziarna, zioła, bakalie, a nawet warzywa i mięsa. Zapoznajcie się z naszymi propozycjami na najlepszy domowy chleb. Zapraszamy!

Powrót do przeszłości

Próby wykonania domowego chleba, znanego z przed lat to doskonały pomysł na podtrzymywanie tradycji i ulepszenie rodzimego przepisu. Chleb z pesto i ziarniste chlebki z puszki to propozycja dodana przez jaga85, wypieki przez nią wykonane to prawdziwe pyszności! Każda ukrojona kromka dodaje nam nowych doznań smakowych. Alaaa udostępniła recepturę na chleb z rodzynkami i orzechami. Idealnie smakuje posmarowany masłem, dżemem, miodem lub jogurtem.

Chleb z pesto Wieńcowy chleb z tatarem i szpinakiem
Chleb pszenno warzywny Ziarniste chlebki z puszki

Oryginalne chleby


Wykonanie innowacyjnego, domowego wypieku, to  wspaniałe sposób na zdobycie uznania nawet wśród doskonałych kucharzy. Wieńcowy chleb z tatarem i szpinakiem lub chleb pszenno- warzywny dodany przez zewa to oryginalny i smaczny sposób na urozmaicenie nudnego menu. Wspaniały pomysł na domowy chleb ma również lalunia, razowy chleb ze słonecznikiem doskonały dla wszystkich wielbicieli chrupiącego smakołyku.

Chleb z rodzynkami i orzechami

Która propozycja chleba najbardziej przypadła Wam do gustu? Dodawajcie również swoje przepisy na wspaniałe, pełne aromatu chleby. Pamiętajcie, że za każdy dodany przepis otrzymujecie cenne wirtualne, zamieniane na nagrody!