Boże Narodzenie inne niż zwykle!

Wigilia to czas, który zazwyczaj spędzamy w domu w gronie najbliższych. Sprzątanie, gotowanie, strojenie – to wszystko może człowieka wykończyć. Dlatego zaserwuj sobie i swoim bliskim nietypowe Boże Narodzenie i po prostu wyrwijcie się z domu!

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Boże Narodzenie inne niż zwykle!
fot. Fotolia
Święta to magiczny czas, który chcemy przeznaczyć dla rodziny. Jednak w ferworze przygotowań atmosfera może zrobić się napięta i zamiast upragnionego spokoju, mamy kłótnię na kłótni. I choć potem wszyscy siadają do jednego stołu, dzieląc się opłatkiem, warto choć raz zrobić coś dla siebie i spędzić Boże Narodzenie poza domem.

Magia gór

Ośnieżone wierzchołki gór. Ogień trzaskający w kominku. Tę piękną wizję dopełni kubek gorącego kakao lub grzańca. I Ty możesz się czymś takim cieszyć – wystarczy, że zamiast spędzać święta w domu, wybierzesz się w góry. Od Ciebie zależy jaki kierunek wybierzesz: polskie Tatry, Bieszczady, Góry stołowe czy też włoskie, szwajcarskie lub francuskie Alpy. W każdej lokalizacji znajdziesz idealne sposoby na zażegnanie nudy. Możesz wraz z rodziną wybrać się na narty, kulig lub po prostu – przejść się po małych, zasypanych śniegiem, mieścinach. Wigilię za to możesz urządzić w góralskiej chacie, karczmie lub spędzić ją przy blasku ogniska. Wszystko to w oprawie śpiewanych na żywo kolęd. Czy może być coś piękniejszego?

Morski spokój

Nie przepadasz za górami lub zwyczajnie są dla Ciebie za daleko? W takim razie ucieknij nad morze. Możesz wybrać się nad nasz rodzimy Bałtyk lub pokusić się o cieplejsze klimaty. Wbrew pozorom zimą nad morzem wcale nie jest nudno. Brak zgiełku pozwoli Wam się wyciszyć i odpocząć od codziennej bieganiny. Jeśli nie masz zamiaru gotować, Wigilię możecie spędzić w jednej z nadmorskich restauracji, gdzie z całą pewnością ryba będzie pierwszej świeżości.  A po kolacji? Spacer nad brzegiem szumiącego morza. Prawda, że kuszące?

Święty Mikołaj ze snowboardem
Fotolia

Egzotyka przeciw zimie

Męczy Cię to, że za oknem szaro, buro i ponuro? A może masz dość ujemnych temperatur? W takim wypadku zabierz rodzinę do ciepłych krajów. W końcu nie każdy musi marzyć o białych świętach. Szczególnie, że zimą można trafić na szereg ciekawych ofert wyjazdów do egzotycznych krajów. Co powiesz na Wigilię w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Bali lub Jamajce? Taka wizja z pewnością przekona każdego zmarzlucha. Szczególnie, że wszystko co będzie potrzebne to spakowana walizka i ważny paszport.

Miejskie odpoczywanie

Nie masz ochoty nigdzie dalej wyjeżdżać? W takim razie zostań w mieście i zamiast sięgać po receptury babci na makowca lub szarlotkę, rusz z rodziną w miasto. Szereg restauracji, hoteli i kawiarni organizuje wyjątkowe spotkania wigilijne, podczas których można nie tylko zjeść pyszne potrawy, ale i zaśpiewać wspólnie kolędy. Możesz również z przyjaciółmi wybrać się do baru i wziąć udział w świątecznej wersji karaoke. Wszystko, co tak naprawdę musisz zrobić, to wyjść z domu i nie przejmować się żadnymi przygotowaniami. W końcu święta to czas radości i spokoju!