Ciąża Anny Lewandowskiej – co powinna jeść przyszła mama?

Informacja o ciąży Ani Lewandowskiej wywołała prawdziwą burzę. Żonie piłkarza składały gratulacje takie gwiazdy Sara Boruc, Marina Łuczenko i sam prezydent Andrzej Duda. Choć to już połowa drugiego trymestru, podpowiadamy, jak powinna odżywiać się przyszła mama!

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Ciąża Anny Lewandowskiej – co powinna jeść przyszła mama?
fot. Fotolia
A wszystko przez zachowanie Roberta Lewandowskiego po strzelonym golu. Piłkarz włożył sobie piłkę pod koszulkę i do ust wsadził kciuk. Niedługo potem spekulacje na temat ciąży potwierdziła jego żona, przyznając jednocześnie, że to już piąty miesiąc. Co więcej - Anna Lewandowska zdradziła, iż wraz z mężem oczekują córeczki! Jak powinna się odżywiać przyszła mama, aby zapewnić sobie i maluchowi niezbędne składniki odżywcze?Co jeść w II trymestrze ciąży?

Co w tym czasie jeść, aby zapewnić sobie i maluchowi tego, czego potrzebuje nasz i jego organizm? Przede wszystkim warto postawić na produkty bogate w żelazo, kwas foliowy i witaminy z grupy B. Oznacza to, że do diety warto włączyć takie produkty jak wołowinę, królika, kaczkę oraz podroby – w tym przede wszystkim wątróbki. Dobrze jest także sięgać po warzywa strączkowe, ryby, suszone owoce, szpinak i orzechy. Przyszła mama powinna również sięgać po mleko, jaja, płatki owsiane i kaszę jaglaną.

Czego unikać w diecie ciążowej?

O tym, że w ciąży powinno się unikać alkoholu, wszyscy wiedzą. A co z innymi używkami? Niestety powinno się także ograniczyć spożycie kawy (najlepiej zastąpić ją zbożową), herbaty (można sięgnąć po białą) czy nawet kakao. Warto również ograniczyć spożywanie soli, która powoduje zatrzymanie wody w organizmie. Młoda mama powinna unikać jedzenia surowych ryb i mięs – w ciąży odporność spada i łatwiej zarazić się pasożytami czy salmonellą. Dodatkowo nie zaleca się picia naparu z liści malin (przynajmniej przed terminem porodu – wzmagają one czynność skurczową macicy) oraz spożywania serów pleśniowych.