Cudowne właściwości miodu

  • 1

Działa jak lekarstwo, pielęgnuje skórę a do tego wspaniale smakuje. Tyle funkcji w jednym produkcie, czy to w ogóle możliwe? Sprawdź!

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Cudowne właściwości miodu
fot. Fotolia

Miód posiada właściwości lecznicze. Jest naturalnym lekarstwem i kosmetykiem, zawiera bardzo dużo cennych składników. W starożytnym świecie, Egipcjanie i Grecy uważali go za napój bogów, który daje siłę i długowieczność. Był i jest podstawowym składnikiem wielu preparatów leczniczych.

Miód zawiera substancje bakteriobójcze, witaminy z grupy B, A, C, K, aminokwasy, mikroelementy takie jak żelazo, magnez, mangan, kobalt. Dzięki tym składnikom wpływa na nasz organizm bardzo pozytywnie. Zażywany regularnie wzmacnia odporność i chroni przed przeziębieniami w każdym wieku.

Działanie miodu zbliżone jest do antybiotyku, przy czym nie szkodzi naszemu organizmowi. Co ważne, nie uodporniamy się na jego działanie, jak to bywa z tradycyjnymi antybiotykami. Miód posiada właściwości przeciwzapalne, wykrztuśne i regeneracyjne.

Samodzielnie w domu przyrządzam maseczkę, która wygładza i odżywia skórę twarzy. Jej wykonanie jest bardzo proste: biorę jedno żółtko, kilka kropel oliwy z oliwek, kilka kropel soku z cytryny jedną łyżkę miodu. Wszystko razem mieszam i nakładam na oczyszczoną twarz, delikatnie wsmarowuję i zostawiam na dwadzieścia minut. Po upływie tego czasu zmywam. Nigdy nie uczula i wspaniale wygładza skórę.

Miód stosuje także gdy mam spierzchnięte  usta od wiatru i mrozu. Nakładam grubą warstwę na wargi pozostawiam na kilkanaście minut po czym… zlizuję. Na przeziębienie dla dorosłych i dzieci przyrządzam syrop, zawsze jest skuteczny. Używam miodu spadziowego, biorę dwie duże cebule, kroję w plastry, pięć ząbków czosnku przepuszczam przez praskę, dwie cytryny - wyciskam sok, układam na przemian w słoju typu twist o pojemności 0,9l i każda warstwę polewam miodem. Odstawiam w ciepłe miejsce (blisko grzejnika) do następnego dnia. Piję trzy razy dziennie po jednej dużej łyżce.

Sprawdzony przepis na zdrowie, polecam wszystkim!