Dieta Cambridge - dla kogo jest i na czym polega?

  • 1

Osoby zmagające się z nadwagą lub otyłością bardzo często próbują różnych metod by pozbyć się zbędnych kilogramów. Testując kolejne diety starają się uzyskać wymarzoną wagę i tak trafiają na dietę Cambridge. Specjalnie opracowany program odchudzający, który słynie ze swoich restrykcji oraz skuteczności. Jeżeli jeszcze nie wiecie co kryje się pod tą metodą, to zapraszamy do czytania.

         
ocena: 4/5 głosów: 5
Dieta Cambridge - dla kogo jest i na czym polega?
fot. Fotolia
Na czym polega program odchudzania Cambridge?

Model odchudzania Cambridge opiera się na stosowaniu ścisłej diety przez 6 ustalonych z góry faz. Pierwszy cykl jest najtrudniejszy, ponieważ posiłki mają bardzo niską wartość kaloryczną. Czujemy się zatem głodni, zmęczeni i wyziębieni. Potem stopniowo ilość przyswajanych kalorii rośnie, by zatrzymać się na ok. 1500 dziennie. Podczas diety cały czas ma się kontakt z konsultantami, którzy wspomagają osoby odchudzające radą oraz motywującym słowem.

Dla niektórych dużym problem w tym modelu jest przygotowywanie posiłków z proszku. Trudno jest bowiem uwierzyć, że tak przygotowane danie jest pełnowartościowe i po prostu zdrowe. Obrońcy diety Cambridge zbijają ten argument podsumowaniem, że tylko w ten sposób mogą zaserwować ludziom otyłym odpowiednio zbilansowane jedzenie, bez zbędnych węglowodanów czy tłuszczy. Poza tym taka forma jedzenia jest szybka do wdrożenia i nie potęguje innych pokus.

Wady systemu Cambridge

Przez restrykcyjne trzymanie się godzin i wytycznych względem posiłków należy wstrzymać się od jedzenia na mieście czy u znajomych. Jedyne co może znaleźć się na talerzu osoby odchudzające się to saszetka z programu. Silna wola jest tutaj bardzo potrzebna, chociaż wiele osób twierdzi, że dzięki temu nie podjada i nie nakłada sobie dodatkowych porcji.

Do wad diety Cambridge można także zaliczyć stałą obecność lekarza w pierwszej fazie detoksykacji, kiedy to zbijamy wagę bardzo agresywnie. Wartość kaloryczna w przedziale 400-600 kalorii znacznie obciąża cały organizm i by nie doszło do zasłabnięć czy omdleń konsultacja z rodzinnym lekarzem jest wymogiem koniecznym.

Słyszeliście o diecie Cambridge? Macie chęć spróbować?