Jak działa i na czym polega dieta Kwaśniewskiego?

  • 4

Dieta Kwaśniewskiego to inaczej dieta optymalna. O jej skuteczności słyszał już chyba każdy, kto przynajmniej raz zainteresował się temat zrzucania wagi. Model ten jest o tyle ciekawy, że jak żaden inny opiera się na właśnie na tłuszczach, a nie np. białku. Jeżeli jesteście zaciekawieni co się powinno jeść na diecie Kwaśniewskiego, zapraszamy do czytania.

         
ocena: 4/5 głosów: 5
Jak działa i na czym polega dieta Kwaśniewskiego?
fot. Fotolia
Jak wygląda jadłospis na diecie optymalnej

Główną ideą diety Kwaśniewskiego jest zminimalizowanie uczucia głodu, który  uzyskujemy poprzez efekt ketozy. Zakwaszenie organizmu sprawia, że nie chce się nam jeść tak często, jak to było do tej pory. Wszystkie przepisy opierają się na tłuszczach, natomiast całkowicie wykluczone pozostają węglowodany co może być dla wielu osób sporym wyrzeczeniem.

Menu na zwykły dzień składa się z 3 posiłków: śniadania, obiadu i kolacji. Dania te powinny składać się z wędlin, podrobów oraz jaj. Zakazane są słodycze, wszelkie pieczywo, a ograniczone zostają warzywa i owoce. Efekty na diecie są zdumiewające, jest to podobno ok. 5 kg na miesiąc.

Obciążenia wynikające z diety optymalnej

Każda dieta jest wyzwaniem dla naszego organizmu i każdy zareaguje na nią nieco inaczej. Jednak udowodniono, że dieta Kwaśniewskiego w stopniu znacznym obciąża nerki i wątrobę. Nie można spodziewać się innego efektu, skoro wg wskazań osoba w tym programie ma spożywać wyłącznie mięsa np. wieprzowinę, sosy, sery i inne, wysokotłuszczowe produkty. Za mało jest tutaj błonnika czy innych, potrzebnych mikroelementów. Diety dr Jana Kwaśniewskiego nie można niestety określić mianem zbilansowanego systemu odżywiania się, w którym przewaga tłuszczy roślinnych nad zwierzęcymi jest znacząca.

Dla kogo jest zalecana dieta Kwaśniewskiego?

Ten model odchudzania jest najczęściej stosowany przez osoby starsze, którym zmiana nawyków żywieniowych przychodzi już z trudem. Nie zaleca się jej młodym osobom.

Co sądzicie o takich restrykcyjnych sposobach na odchudzanie? Próbowaliście tej metody, a może dopiero zaczynacie szukać diety dla siebie? Czekam na Wasze opinie w komentarzach.