Jak pozbyć się zapaszków z kuchni?

Choć kochamy zapach ulubionych potraw, są w kuchni zapachy, z którymi chętnie się pożegnamy.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Jak pozbyć się zapaszków z kuchni?
Gotowanie sprawia nam przyjemność, ale kuchnia rodzi zapachy, które nie należą do najprzyjemniejszych - prawdziwy problem mamy wtedy, gdy zamiast kuchni posiadamy aneks kuchenny połączony z pokojem. Jak zaradzić kuchennym zapachom?

Dłonie - jeśli przeszły zapachem potraw, umyj je wodą z dodatkiem soku z cytryny. Dobre efekty przynosi także natarcie dłoni solą przed ich umyciem. Kuchnia - aby cała ładnie pachniała umieść na rozgrzanej płycie kuchenki ziarna kawy lub skórkę pomarańczy lub cytryny.

Możesz również zagotować (bez pokrywki) niewielką ilość wody z łyżką cynamonu, mięty, goździków lub skórkami z owoców cytrusowych. Lodówka - wstaw do niej talerzyk z proszkiem do pieczenia lub sodą oczyszczoną, taki wkład wchłonie zapaszki. Proszek wymieniaj co dwa tygodnie.

Możesz też zastosować jako pochłaniacz zapachów pokrojone jabłko. Warto też jest po rozmrożeniu umyć lodówkę wodą z octem.

Mikrofalówka - aby pozbyć się zapachu przygotowywanych w niej potraw, włóż do środka kilka plastrów cytryny i włącz ją na 5 minut przy maksymalnej mocy. Szklane naczynia - napełnij naczynie wodą i wrzuć do niej węgiel w tabletce. Naczynie odstaw na dobę, a potem dokładnie wypłucz.

Zmywarka do naczyń - nie śmierdzi, ale ma specyficzny zapach. Aby się go pozbyć, do koszyczka na sztućce włóż kilka plastrów cytryny.
Ryba - smaż ją na patelni razem z plasterkami ziemniaków, wtedy warzywa pochłoną jej zapach. Warto też skropić patelnię kilkoma kroplami soku z cytryny. Już po gotowaniu zapachu ryby pozbędziesz się z naczyń przecierając je cytryną. Ziemniaki, kapusta, kalafior, brukselka - można uniknąć "zapachu" podczas ich gotowania wrzucając do garnka skórkę suchego chleba.