Jak zrobić karnawałowe róże?

  • 4

Potrzebujesz inspiracji na uroczą słodkość, którą stworzysz własnymi rękoma? Przygotuj śliczne i smaczne karnawałowe róże! Wyciągamy do Ciebie pomocną dłoń i przedstawiamy najciekawsze przepisy na wyśmienite karnawałowe róże.

         
ocena: 5/5 głosów: 5
Jak zrobić karnawałowe róże?
Karnawał trwa, a róża odgrywa główną rolę w przeróżnych dziedzinach życia i działalności ludzkiej. Jest symbolem miłości, pamięci i piękna. Co się stanie kiedy połączy się i karnawał i różę? Karnawałowe róże? A co to takiego?

To po prostu idealny pomysł na Tłusty czwartek, który w nowym 2015 roku przypada 12 lutego, czyli już za niecały miesiąc! Oczywiście w grę nie wchodzi tylko data powyżej, bo dwa dni później obchodzimy święto zakochanych, które w przypadku nie posiadania bratniej duszy, idealnie osłodzi ten dzień i sprawi, że karnawałowa róża stanie się naszą partnerką/em, a tym, którzy utopili się w magii miłości i pragną zaimponować swej „drugiej połówce”, to takie połączenie karnawału z różą świetnie się sprawdzi. Gwarantujemy!

Ciastka swoim kształtem wyglądają kusząco i bardzo przypominają różę. Na samym koniuszku są pięknie ozdobione przez konfiturę czy marmoladę, a posypka cukrowo-pudrowa staję się przysłowiową wisienką na torcie. Takie ciacha przygotowujemy z ciasta, które jest podobne do faworków. Mówi się, że najlepiej smakują jak są smażone na smalcu, ale śmiało można je także przygotowywać na oleju.

Posiadanie takich różyczek w trakcie karnawału to czysty obowiązek! Zatem nie bójmy się. Taka róża raczej nie kłuje, więc poznajmy ją od strony kulinarnej.

Przepis, którym dzieli się izionia posiada łatwy poziom trudności i jest napisany bardzo przejrzyście co spowoduje, że Wasza cierpliwość przy
przyrządzaniu karnawałowej róży nie wymknie się spod kontroli oraz wywoła „uśmiech satysfakcji” po wykonanej pracy.
Jaga85 pisze, że nie ma się czego bać po skorzystaniu z jej przepisu i zapewnia, że jej różyczka karnawałowa jest pozbawiona kolców. Zobaczcie przepis Jagi85 na kwiatuszki karnawałowe

Róże karnawałoweKwiatuszki karnawałowe

Różyczki smakują najlepiej w Tłusty czwartek, ale nie znaczy to, że musimy się ograniczać tylko do tej daty. Sugeruje nam czekoladka_m, której przepis również warto przejrzeć.

Ci, którzy nie dostaną róży w postaci kwiatka mogą sobie zafundować bardzo smaczną i to w dodatku jadalną różę dzięki przepisowi zamieszczonemu przez Ilonar2301.

Chruścikowe róże Różyczki karnawałowe

Serdecznie zachęcamy do przejrzenia przepisów na karnawałowe róże i odnalezienia upragnionej inspiracji, która z pewnością przeistoczy się w wyśmienitą słodkość.

Macie super pomysły, które nas zaskoczą jeśli chodzi o przygotowanie karnawałowych róż? Serdecznie zachęcamy do dodawania przepisów dzięki, którym otrzymujecie bardzo cenne wirtuale