Jedz warzywa i owoce 5x dziennie!

  • 1

Jednym z najważniejszych odkryć naukowych ostatnich lat jest wskazanie ważnej roli warzyw i owoców w naszej codziennej diecie.

         
ocena: 3/5 głosów: 3
Jedz warzywa i owoce 5x dziennie!

Okazuje się jednak, że jemy zdecydowanie za mało warzyw i owoców, rezygnując z bogactwa naturalnych wartości odżywczych na rzecz niezdrowej, wysoko przetworzonej żywności. Szybki tryb życia nie powinien nam jednak przeszkadzać w codziennym korzystaniu z mocy natury. Sposobem na dostarczenie jej naszemu organizmowi jest linia soków ESSENTIAL firmy Ogrody Natury.

Wymuszany przez współczesną cywilizację szybki i niewłaściwy tryb życia, w tym palenie papierosów, nieodpowiednia struktura diety, nieregularny sposób odżywania się i brak aktywności fizycznej to podstawowe czynniki pogarszające nasz stan zdrowia. Przyzwyczajeni do ciężkostrawnych, często jedzonych w biegu posiłków zapominamy o ważnej roli, jaką w naszej codziennej diecie powinny mieć świeże warzywa i owoce. Naukowcy biją na alarm, chcąc zwrócić naszą uwagę na zawartą w nich ochronną moc, zdolną znacznie zmniejszyć ryzyko występowania poważnych chorób cywilizacyjnych i innych schorzeń. Zwróćmy więc uwagę na opracowane przez nich najnowsze zasady zdrowego odżywania – najważniejsza wśród nich każe nam tak komponować naszą codzienną dietę, by znalazło się w niej 5 porcji świeżych owoców lub warzyw.

Jedna porcja oznacza jeden świeży, duży owoc lub kilka drobniejszych. A więc – jedno jabłko, gruszka, mango, brzoskwinia lub kilka śliwek, truskawek bądź odpowiednia ilość porzeczek lub malin. Każda z nich będzie niezastąpionym źródłem witamin, składników mineralnych, błonnika, a także wielu innych cennych substancji koniecznych dla zachowania zdrowia. Owocową porcję możemy zastąpić także szklanką soku wysokiej jakości, jak najmniej przetworzonego i nie dosładzanego.

Dzięki firmie Ogrody Natury w zasięgu naszej ręki jest jeszcze jedno rozwiązanie, pozwalające nam spełniać zalecenia lekarzy i dietetyków. To linia soków ESSENTIAL – przecierowych smakołyków powstałych ze świeżych owoców i zawierających całe ich naturalne bogactwo odżywcze. Każda buteleczka soku ESSENTIAL stanowi dokładny odpowiednik owocu – połówki egzotycznego ananasa, jednego pożywnego mango, soczystego jabłka, słodkiej i aromatycznej gruszki, orzeźwiającej brzoskwini czy kilku smacznych, dorodnych truskawek. Jednym słowem – zakręcony owoc w płynie!

Soki ESSENTIAL powstają z najwyższej jakości, wyselekcjonowanych owoców. Gęsty przecier, jaki uzyskuje się z ich miąższu, uzupełniany jest sokiem z owoców oraz witaminą C. Soki są lekko pasteryzowane w niewysokiej temperaturze – gwarancją ich niskiego przetworzenia oraz świeżości jest krótki termin przydatności do spożycia, wymagający przechowywania w warunkach chłodniczych. Zapakowane są w nieduże, lekkie i poręczne w kształcie buteleczki, które zmieszczą się w każdej torebce, kieszeni czy plecaku, pozwalając nam o każdej porze dnia korzystać ze swej odżywczej owocowej mocy. Dodatkowym atutem jest połączenie ich w trójpakach, zapewniających całą konieczną dzienną porcję owoców.

Kiedy jesteś zajęty obowiązkami, gdy załatwiasz swoje codzienne sprawy, pomiędzy kolejną kawą i jedzoną w biegu kanapką zastanów się przez chwilę – „Czy jadłem już dzisiaj owoc?”. A później skorzystaj z propozycji Ogrodów Natury – miej pod ręką pyszny ESSENTIAL w ulubionym przez siebie smaku. Z całą pewnością da Ci więcej korzyści niż kolejna garść chipsów lub szklanka gazowanego napoju.

Warzywa i owoce - przepisy