Kategoria promowana - grudzień

Grudzień to miesiąc zdominowany przez potrawy świąteczne i wigilijne. Zobacz za jakie przepisy otrzymasz dodatkowe punkty.

WPROWADZENIE

Grudzień to miesiąc zdominowany przez potrawy świąteczne i wigilijne. Zobacz za jakie przepisy otrzymasz dodatkowe punkty.
W grudniu otrzymasz dodatkowe 20 wirtuale za przepisy na świąteczne i wigilijne potrawy. Sprawdź za co przyznamy punkty w grudniowej kategorii promowanej.

Świąteczne wypieki

Świąteczny czas obfituje w różnorodne słodkości. W kategorii promowanej przyznamy punkty za tradycyjne świąteczne wypieki, takie jak:
  • sernik, 
  • makowiec, 
  • miodownik, 
  • piernik, 
  • pierniki. 
Zaskocz nas swoją kulinarną kreatywnością! Może zamiast tradycyjnego piernika zrobisz piernikowe babeczki? A może nasz przepis na niezwykle wilgotny piernik pomidorowy zainspiruje Cię do eksperymentów w kuchni? 

Czas świąteczny to doskonały moment na wspólne, rodzinne pieczenie! Pamiętaj, aby wszystkie przepisy były autorskie i bez użycia gotowych mieszanek. Zwróć uwagę, aby wszystkie słodkie wypieki zawierały świąteczną dekorację, najlepiej jadalną. 

Zobacz, że domowa przyprawa do piernika to nic trudnego i z łatwością wykonasz ją w domu - po co kupować gotowe mieszanki?

Sernik świąteczny Piernikowe ciasteczka świąteczne
fot. Adobe Stock

Aby otrzymać dodatkowe 20 punktów, przepis powinien składać się z minimum 4 składników.

Czym byłby świąteczny stół bez piernika - zobacz czym przełożyć piernik zamiast powideł i zainspiruj się zaskakującymi pomysłami. 

Ryby na wigilijnym stole

Wigilijna wieczerza ma charakter postny, a na stole pojawiają się ryby w przeróżnych wersjach i kombinacjach - po grecku, w galarecie, smażone, w oleju.

Dodatkowe 20 punktów przyznamy za przepisy na:
  • rybę po grecku, 
  • śledzie z wykluczeniem śledzi w oleju i zalewie octowej, 
  • karpia z wykluczeniem smażonego, 
  • ryby w galarecie. 
Przepisy uznane za zbyt proste mogą nie zostać włączone do kategorii promowanej. Pamiętaj, że w każdym dodawanym przepisie ryba powinna stanowić główny składnik dania, a nie znikomy dodatek. 

Zobacz,  jaka ryba do ryby po grecku sprawdzi się najlepiej. 

Ryba po grecku Śledź pod pierzynką
fot. Adobe Stock

Pierogi wigilijne

Dodatkowe 20 wirtuali otrzymasz za przepisy na pierogi, które są punktem obowiązkowym każdego wigilijnego stołu. Ważne, aby pierogi wigilijne były bez mięsa - inaczej przepisy nie zostaną nagrodzone dodatkowymi punktami. Z kategorii wykluczamy również uszka do barszczu. 

Przepisy na pierogi, za które otrzymasz dodatkowe wirtuale mogą być gotowane, smażone, pieczone. Nie musisz używać tradycyjnego ciasta, zrób np. pierogi krucho-drożdżowe wypełnione dowolnym bezmięsnym farszem.

Idealne ciasto na pierogi Pierogi wigilijne
fot. Adobe Stock

Pamiętaj: przepis, który chcesz dodać do kategorii promowanej powinien zawierać przynajmniej 3 zdjęcia. Dwa z nich powinny przedstawiać etapy przygotowania, trzecie - gotowe danie. Warunkiem przyznania punktów jest także estetyczny wygląd potrawy!

Wirtuale dodają moderatorki, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktuj się z moderatorkami (wyślij wiadomość do misia5 lub zbysiowa).
 
Kategoria promowana trwa od 1 do 31 grudnia
 
Dodaj przepis

Znaleźliśmy 29 przepisów w konkursie: Kategoria promowana - grudzień