Kategoria promowana - luty

Zobacz za jakie przepisy otrzymasz w tym miesiącu dodatkowe 20 wirtuali.

WPROWADZENIE

Zobacz za jakie przepisy otrzymasz w tym miesiącu dodatkowe 20 wirtuali.
Luty to czas karnawału - w tym miesiącu obchodzimy Tłusty Czwartek i Walentynki. Takie okazje nie mogą odbyć się bez pysznego jedzenia, dlatego ten czas obfituje w pyszne słodkości jak pączki, faworki, oponki i różnego rodzaju walentynkowe torty i ciasta. 

Poniżej znajdziesz kategorie dań, za które w tym miesiącu otrzymasz dodatkowe punkty. 

Za jeden przepis dodany w kategorii promowanej otrzymasz aż 20 dodatkowych wirtuali, które możesz wymienić na nagrody z Katalogu Gotujmy z Nagrodami, który stale wzbogacamy nowymi produktami. 

Jakie przepisy nagrodzimy dodatkowymi punktami w lutym? 

Tłusty czwartek - pączki, pączusie, oponki, faworki, róże

Tłusty czwartek wypada w tym roku 11 lutego i zapowiada ostatni tydzień karnawału - w tym dniu dozwolone jest objadanie się, a jest czym! 

Czekamy na tradycyjne przepisy na pączki wiedeńskie, faworki lub inaczej chrusty, oponki serowe, róże karnawałowe. Miłym dodatkiem do pączków będzie nadzienie - powidła z róży, czekolada, budyń, a może marmolada pomarańczowa? Wszystkie nadzienia dozwolone, czekamy na ciekawe kulinarne pomysły. 

Nadzienie do pączków nie jest obowiązkowym, ale miłym i słodkim dodatkiem. Jeśli robisz mini pączki lub pączki z serków homogenizowanych, nie muszą one zawierać dodatkowego wypełnienia. 

Zobacz jak zrobić lukier do pączków na tłusty czwartek. 

Pączki z lukrem Pączki z serków

fot. Adobe Stock

Pamiętaj, że przepis, który chcesz dodać do kategorii promowanej powinien zawierać przynajmniej 3 zdjęcia. Dwa z nich powinny przedstawiać etapy przygotowania. Do kategorii promowanej nie zaliczymy przepisów uznanych przez moderatorów za zbyt proste lub o mało estetycznym wyglądzie.

Jak sama nazwa wskazuje ten dzień powinien być tłusty, dlatego nie przyznamy dodatkowych punktów za pączki z piekarnika. Raz w roku zapomnij o liczeniu kalorii, w tym dniu pączki muszą być smażone, tylko za takie przyznamy dodatkowe 20 wirtuali.

Kolacja walentynkowa na słodko i słono

W Walentynki pozwól sobie na odrobinę kulinarnej fantazji. Upiecz pyszny tort walentynkowy, babeczki w kształcie serca, a może znajdziesz inny pomysł na pyszny deser?

Przepisy, które nagrodzimy dodatkowymi punktami nie muszą być słodkie, możesz zaserwować domową pizzę lub walentynkowe spaghetti, które zasmakuje bliskiej osobie w ten romantyczny dzień. 

Zobacz jak zrobić ciasto na pizzę

Co istotne - dodatkowe punkty przyznamy tylko tym wypiekom i daniom, które będą nawiązywały do symboliki Walentynek, czyli będą zawierały dekoracje w kształcie serca lub same będą w tym kształcie. Wszystkie elementy użyte w daniu muszą być jadalne. 

 Koreczki na Walentynki Deser Walentynkowy
fot. Adobe Stock

Aby otrzymać dodatkowe 20 punktów, przepis powinien składać się z minimum 4 składników

Zwróć uwagę na estetykę dania - pamiętaj, że jemy także oczami! Moderatorki mogą nie przyznać dodatkowych punktów ze względu na nieestetyczny wygląd dania. 

Dania z kapusty pekińskiej

Kapusta pekińska to warzywo, które wspaniale sprawdzi się w daniach kuchni azjatyckiej, ale nie tylko! Pyszne gołąbki, zupy czy dania z makaronem to potrawy, w których popularna pekinka odnajdzie się rewelacyjnie. 

Jeśli lubisz japońską kuchnię spróbuj jak smakuje zupa miso i użyj do niej liści kapusty pekińskiej. Uwaga: Dodatkowych punktów nie przyznamy surówkom na bazie kapusty pekińskiej. 
 
Gołąbki z kapusty pekińskiej Kimchi z kapusty pekińskiej
fot. Adobe Stock


Jesteś wielbicielem szybkich dań? Spróbuj popularne stir-fry i dodaj do niego posiekane liście pekinki. Czekamy na pomysły, które nagrodzimy dodatkowymi punktami. 

Wirtuale dodają moderatorki, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli Twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na Twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktuj się z moderatorkami (wyślij wiadomość do misia5 lub zbysiowa).


Kategoria promowana trwa od 1 do 28 lutego


dodaj przepis

 

Znaleźliśmy 19 przepisów w konkursie: Kategoria promowana - luty