Kategoria promowana - październik

  • 13

Zdaniem niektórych październik to najdłuższy miesiąc w roku... u nas będzie smacznie i kolorowo! Zobacz, jakie przepisy warto dodawać w październiku, aby otrzymać dodatkowe 20 wirtuali.

WPROWADZENIE

Zdaniem niektórych październik to najdłuższy miesiąc w roku... u nas będzie smacznie i kolorowo! Zobacz, jakie przepisy warto dodawać w październiku, aby otrzymać dodatkowe 20 wirtuali.
Na pewno na Twoim stole zagościły już przysmaki z dyni, a z jesiennych spacerów po lesie wracasz z koszem pełnym prawdziwków, kani i innych grzybów. Co zrobić z darami lasu? Grzyby możesz suszyć, marynować, wykorzystywać na bieżąco. W październiku grzybowe szaleństwo się opłaca, bo za dodane przepisy na Gotujmy przyznajemy dodatkowe 20 wirtuali. Zobacz, co jeszcze jest w cenie!

Jakie przepisy warto dodawać w październiku?


ZAPIEKANKI WARZYWNE

Zapiekanki obiadowe z warzyw, przygotowane w dużej porcji, by starczyło dla wszystkich domowników! Zachęcamy do wykorzystania warzyw dostępnych w tym miesiącu: ziemniaków, dyni, bakłażana, brokuła, kalafiora, cukinii, cebuli i wielu innych! W przepisie możesz wykorzystać także inne produkty, takie jak ryż czy makaron, jednak pamiętaj, by główną rolę grały tutaj warzywa.

Zapiekanka warzywna z bakłażanem i cukinią Zapiekanka warzywna z cebulką

Pamiętaj: przepis, który chcesz dodać do kategorii promowanej powinien zawierać przynajmniej 3 zdjęcia!

DANIA Z GRZYBAMI

Liczymy na kreatywność - docenimy przepisy z wykorzystaniem grzybów. Z promowania wyłączamy przepisy uznane przez moderatorów za zbyt proste, np. jajecznica z grzybami czy tosty z grzybami nie otrzymają dodatkowych punktów w tym miesiącu. Pamiętaj, by grzyby stanowiły istotny składnik dania, a nie jedynie dodatek.

Uwaga: w przepisach wykorzystuj świeże grzyby, w lasach jest prawdziwy wysyp! Ususzone w ostatnim sezonie przydadzą Ci się na Boże Narodzenie :)

Tarta z grzybami Risotto z grzybami


DYNIA

Nie moglibyśmy pominąć tej królowej jesieni! Uwielbiamy dynię pieczoną, gotowaną, w postaci dyniowej zupy, a nawet ciasta. Korzystaj z różnych odmian dyni i pokaż nam swoje popisowe dania!

Gulasz z dynią Zupa krem z dyni


PIGWA I PIGWOWIEC

Pigwę można wykorzystać do przygotowania pigwówki albo idealnego dodatku do herbaty, jakim jest konfitura z pigwy. Owoce doskonale sprawdzają się także w przeróżnych wypiekach. Czekamy na kreatywne pomysły!

Dżem z pigwy do herbaty Nalewka z pigwy


CIASTA MARCHEWKOWE

Wolisz puszyste ciasto marchewkowe, a może ciężkie, bardzo wilgotne, przełożone kremem? Docenimy każdy pomysł na ciasto z marchewką!


Ciasto marchewkowe ciasto marchewkowe


CIASTA Z ORZECHAMI

Mówi się, że kiedy są orzechy, to w lasach pusto, bo grzybów brak... tegoroczny październik temu przeczy: mamy zarówno dużo grzybów jak i orzechy. Zachęcamy do wykorzystania orzechów włoskich i laskowych: dodaj przepis na ciasto orzechowe albo wypieki w wersji mini, czyli małe ciasteczka z orzechami i zdobądź dodatkowe punkty!

Tort orzechowy Orzechowiec - ciasto z orzechami


Wirtuale dodają moderatorki, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli Twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na Twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktuj się z moderatorkami (wyślij wiadomość do misia5 lub zbysiowa).


Kategoria promowana trwa od 1 do 31 października.


dodaj przepis

POLECANE

Znaleźliśmy 128 przepisów w konkursie: Kategoria promowana - październik