Kiedy pojawią się niespodziewani goście...

  • 1

Drodzy Państwo, nie traćcie głowy, kiedy zostaniecie postawieni przed faktem dokonanym i będziecie musieli przygotować coś szybkiego i smacznego dla gości, których się nie spodziewaliście.

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Kiedy pojawią się niespodziewani goście...
fot. Fotolia

Na pewno znacie to lekkie uczucie przerażenia, kiedy w progu domu staną niespodziewani goście, a w lodówce nie mamy zapasów na tę okoliczność. W tej sytuacji najlepiej zachować spokój, uśmiechać się, okazać gościom radość i jednocześnie zacząć zastanawiać się, czym ich poczęstujemy.

Możliwości mamy wiele - jedną z nich jest przygotowanie sałatki. Jeśli z obiadu został makaron, to sytuację mamy wręcz "komfortową". Wystarczy dodać usmażonego i pokrojonego kurczaka albo jakiekolwiek wędliny pokrojone w kostkę, ogórki kiszone czy paprykę i sałatkę mamy gotową. Przy okazji nie musimy martwić się o pozostałości z obiadu.

Jeśli goście zjawiają się latem, problemu na ogół nie ma - zawsze mamy pod ręką owoce. Wystarczy pokroić je w drobną kostkę i ubić bitą śmietanę, którą posypać można zwykłym kakao. 

Owoce można też zmielić w blenderze, dodać jogurt naturalny, wymieszać i wstawić na chwilę do lodówki. Taki napój jest nie tylko pyszny, ale będzie wspaniałą ochłodą w upalny dzień.

Natomiast zimą, warto posiadać w spiżarce czekoladę do przygotowania na gorąco. Chyba każdy z nas lubi czasem wypić coś słodkiego. Czekolada nie tylko jest pyszna, ale także dzięki zawartemu w niej magnezowi poprawia koncentrację i nastrój.

Niespodziewani goście tak naprawdę nie są problemem. Wystarczy tylko dobrze wykorzystać, to co mamy w lodówce czy w spiżarce. Warto też zdać sobie sprawę, że znajomi, rodzina czy przyjaciele odwiedzają nas, ponieważ chcą porozmawiać, a nie dlatego, że są głodni.

Malutki poczęstunek ratuje sytuację. Wystarczy odrobina chęci.

Szybkie i zdrowie - zobacz przekąski w wersji light!