Jak składać życzenia

  • 72

Każdy z nas chciałby otrzymać wspaniałe życzenia urodzinowe, imieninowe, czy też z innej okazji. Zobacz, jak nie zawieść oczekiwań i jak zachować się w sytuacji składania życzeń.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Jak składać życzenia

Okazji do składania życzeń jest w naszym życiu bardzo wiele. Warto wiedzieć jak się zachować w każdej z nich. Do każdej okazji powinniśmy się jednak przygotować – jeśli nie mamy gotowych życzeń, to chociaż wypadałoby wiedzieć, jakich reguł zachowania przestrzegać.

Zobacz!!!: DARMOWA BAZA KARTEK ELEKTRONICZNYCH.

Zobacz!!!: DARMOWA BAZA ŻYCZEŃ.

Jako dodatek do życzeń możesz wysłać mailem kartkę lub smsa. Pamiętaj tylko, aby w ściąganych z Internetu życzeniach pozmieniać odpowiednio końcówki czasowników – tak, aby pasowały do płci adresata.


Okazja


W zależności od okazji i sytuacji możemy złożyć życzenia różnie. Oczywiście, że najlepiej składać je osobiście – wtedy adresat wie, że myślimy o nim. Jednak czasem ciężko jest się spotkać. W takiej sytuacji powinien posłużyć nam telefon. Jak już wspominałam dodatkiem do takich życzeń mogą być różnego rodzaju wysłane aplikacje. Czasem warto użyć poczty – lepiej nadać kartkę z życzeniami niż zwykłego e-maila. Gdy adresat otrzyma kartkę będzie z pewnością mile zaskoczony – przecież, aby doszła na określony termin należy odpowiednio wcześniej ją wysłać. A to znaczy, że pamiętamy o danej osobie - i to nie tylko wtedy, kiedy przypomnienie w telefonie informuje nas o jej święcie.

Czy wypada wysyłać życzenia sms-em


Forma

Składanie życzeń powinno mieć określoną formę. Jeśli składamy je osobiście najlepiej w trakcie składania życzeń patrzeć adresatowi w oczy oraz ściskać jego dłoń – jest to wyraz uprzejmości. Przy podawaniu dłoni nie wolno rozglądać się na boki – sygnalizuje to brak szacunku do rozmówcy.

Kartki imieninowe

Życzenia imieninowe

Oczywiście wszystko zależy od naszej weny oraz inwencji, a także osoby, której składamy życzenia. Na swobodniejsze zachowania możemy pozwolić sobie w gronie bliskich  i przyjaciół. Przecież naszych rodziców oraz dobrych znajomych powinno się serdecznie wyściskać w ważnych dla nich dniach!

Inne życzenia z tej samej okazji dostanie nauczyciel, rodzic, brat lub sąsiad. Wszystko zależeć będzie od naszej weny i tego, co wypada powiedzieć. Oczywiście inaczej zachowamy się w sytuacjach oficjalnych, a inaczej w towarzystwie starych znajomych.

Obdarowywanie kwiatami


Wręczanie i przyjmowanie prezentów

Treść

Treść życzeń świadczy o tym, jaki mamy stosunek do adresata. Jeśli są one banalne i oklepane lub, co gorsza, ściągnięte z Internetu wtedy adresat odczuwa dyskomfort – może poczuć się urażony i zaniedbany. Nawet zwykłą formułę „Zdrowia, szczęścia, pomyślności…” można rozbudować w oryginalny sposób – dodając coś od siebie, może jakiś fakt z życia solenizanta – tak , by było wiadomo, że życzenia są specjalnie dla niego.

Pamiętajmy, żeby ogólnodostępne formuły zawsze odrobinę modyfikować – w życzeniach powinno być widać nasz charakter oraz ukierunkowanie specjalnie do danego adresata. By życzenia pasowały do niego, by oddawały jego osobowość, życie i by były od nas – szczere i prosto z serca! Jeśli wiemy, czego adresat pragnie nie wahajmy się życzyć mu tego. Po prostu – składajmy takie życzenia, jakie chcielibyśmy otrzymać!

Kartki urodzinowe

Życzenia urodzinowe