Kilka tajemnic rosołu

  • 2

Przy tej zupie rozpoczynają się ważniejsze uroczystości rodzinne: komunia, wesele, chrzciny. Smaczny i aromatyczny rosół ma wielu fanów. Zobacz, co możesz zrobić, by Twój rosół był jeszcze pyszniejszy!

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Kilka tajemnic rosołu
fot. Fotolia

Rosół to jedno z takich dań, które w większości nie tylko polskich domów dość często pojawia się na stole. Zupa ta bardzo zakorzeniła w naszej tradycji kulinarnej. Od lat gotują ją nasze mamy, babcie, prababcie i starsze pokolenia.

Jest to jedna z niewielu zup, które nie są zagęszczane. Powstaje na bazie drobiu, wołowiny lub baraniny. Przeważnie podawany z makaronem nitki. Oczywiście może być także podawany z innymi rodzajami makaronów lub lanym ciastem. Natomiast w niektórych regionach Polski rosół jest serwowany z ziemniakami.

Jak przygotować rosół wie każdy. Ale jest kilka ciekawych rad, które pomogą nam w lepszym przygotowaniu tego dania.

- do naszego rosołu warto dodać kawałek kapusty włoskiej, kilka pokrojonych pieczarek lub cebulkę ze skórką.
- grzyby suszone, można dodać do rosołu dla poprawy jego smaku.
- dodawane do rosołu marchewki, pietruszka i seler warto pokroić drobno. W ten sposób uwalniamy z nich esencję, która doda naszej potrawie więcej smaku.
- fajnym pomysłem do przygotowania rosołu jest dodanie do niego zamiast makaronu: ugotowanego ryżu lub kaszy perłowej lub kaszy manny.
- do rosołu można dodać także naleśniki. Zrób ciasto na naleśniki, zwiń z nim np. farsz mięsny. Pokrój na małe krążki. Zalej rosołem.
- włoszczyznę dodawaną do rosołu można dodać dopiero po ok. 50 minutach od gotowania się mięsa.
- ciekawym dodatkiem do rosołu jest kalafior lub groszek konserwowy, podkreślą one walory smakowe dania.

Tyle z moich porad. Mam nadzieję, że zastosowanie choćby jednej z nich doda waszym daniom wiele ciekawego smaku, dzięki czemu cała rodzina będzie smakować jeszcze lepszy rosół, niż do tej pory.