Odchudzanie

  • 3

Odchudzanie... mądre i nieskomplikowane

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Odchudzanie
Która z nas nie chciałaby tej wiosny wyglądać lepiej, poczuć się też jakoś tak inaczej. Która z nas nie chciałby, aby waga po zimie pokazała kilka kilo mniej?

Oto kilka podpowiedzi ( ja w ten sposób straciłam w miesiąc 8 kilo ) i nie tyję. Nie jest to przykład surowej diety. Po prostu chciałam znów się zmieścić w spodnie których już dawno nie mogłam na siebie włożyć ( po rocznym łobuzie zostało jeszcze kilka kilo), po drodze miałam zaproszenie na ślub i musiałam się zmieścić w sukienkę.

PAMIĘTAJ! Każda motywacja jest dobra. Choćby np. lepsze samopoczucie lub przedłużenie życia, bo przecież nadwaga ciągnie za sobą szereg chorób i zagrożeń dla naszego zdrowia jak i życia. Oto mój sposób na kilka kilo mniej:

Wyeliminowałam cukier, którego sporo używałam bo 3 łyżeczki do kawy, herbaty! Rano 7-12 - 2 x Kawa z mlekiem 3,2% - bez cukru,zielona herbata Południe 12-14 Kanapka (wszystko na co mam ochotę) Popołudnie 14-17:45 Obiad, kawa + owoce ( na obiad wszystkona co masz ochotę), owoce, warzywa do18:00 Wieczór/Noc: 18 zielona herbatka, owocowa

Jeden dzień w tygodniu mam dyspensę, jem wszystko na co mam ochotę np. cukierka, czekoladę, zapiekanka - tost po 18 - super tucząca rzecz.

Każda dieta na swój sposób jest dobra, ważne tylko aby jej przestrzegać. Myślę, że najważniejsze to motywacja oraz pozytywne myślenie :) Ja chcę i mogę to osiągnąć! Pamiętajcie: NIE MA DIETY CUD! TO MIT! Głodówki tylko wzmagają organizm do późniejszego odkładania tkanki tłuszczowej na gorsze czasy i wpadamy w błędne koło! Robi się tak zwany efekt jojo lub bańka wstańka. Początkowo stracimy wodę z organizmu a dopiero późnej tracimy nasze zapasy.

Głodny organizm zabiera pokłady kilogramowe ale jak tylko otrzyma coś w zamian odkłada na to miejsce 2xwięcej w razie następnego głodu i tak w koło macieja. Poza tym głodna jesteś zła, wszystko wokoło zaczyna Cię denerwować z niczego się nie cieszysz i nic nie przynosi Ci satysfakcji. Nie tędy droga. Warto sobie przemyśleć swoje postępowanie i najlepiej spisać menu jakie zjadłyśmy w tygodniu i weliminować poszczególne dania.
To jest sprawdzony i najlepszy sposób na skórczenie się, bez nadmiernych wyżeczeń :) Warto nie jeść po 18 i jeden dzie w tygodniu zrobić jako dzień dziecka :) Mam nadzieję, że choć troszkę pomogłam poszukującym w jaki sposób stracić kilka kilo.

Pamiętej jednak, że zbyt niska waga i nadmierne odchudzanie prowadzą do destrukcji i anoreksji, natomiast zbyt duża waga jest zagrożeniem życia. Trzeba wszystko wypośrodkować.