Owocowe sposoby na zgrabną sylwetkę

Odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w przepyszne owoce i warzywa to przyjemny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Owocowe sposoby na zgrabną sylwetkę
Wzmożony wysiłek fizyczny i odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w niezbędne witaminy i minerały, to podstawa na drodze do perfekcyjnej figury i dobrego samopoczucia.
Z otyłością boryka się coraz więcej ludzi na całym świecie - w ostatnim czasie zaliczono ją nawet do grona chorób cywilizacyjnych. Nieprawidłowe odżywianie i zbędne kilogramy sprawiają, że czujemy się ociężali i pozbawieni energii. Często z myślą o zrzuceniu wagi sięgamy po radykalne diety odchudzające i zaczynamy intensywnie ćwiczyć, zapominając o tym, że to zrównoważona dieta jest sposobem na piękną sylwetkę. Czego nie może zabraknąć w naszym jadłospisie?

Owocowe sposoby na zgrabną sylwetkę -oczyszczanie błonnikiem


Wiele osób, rozpoczynając stosowanie diet odchudzających, próbuje gwałtownie zmniejszyć ilość spożywanych pokarmów, jednak organizm nieprzyzwyczajony do małej liczby kalorii sprawia, że ciągle odczuwamy głód. Łamiemy więc przyjęte zasady i podjadamy niedozwolone potrawy, co nie sprzyja zrzucaniu zbędnych kilogramów, często działając wręcz odwrotnie. „Dobrym sposobem na poradzenie sobie z wilczym apetytem jest dostarczanie błonnika, który przyspiesza perystaltykę jelit, a także, wchłaniając wodę, pęcznieje w żołądku i zmniejsza tym samym uczucie głodu.”- tłumaczy Marketing Manager z firmy Euroser. Wzbogacenie diety o dodatkowe pokłady błonnika działa również oczyszczająco na nasz organizm. Dzięki swoim właściwościom pomaga on bowiem usunąć szkodliwe substancje, takie jak toksyny czy metale ciężkie. „Chcąc wzbogacić jadłospis w błonnik nie musimy się decydować na przyjmowanie suplementów diety w postaci tabletek. Znajduje się on bowiem w wielu owocach: jabłkach, gruszkach, truskawkach, bananach czy pomarańczach. Jest to naturalny i znacznie przyjemniejszy sposób. ” – dodaje Małgorzata Budzik.


Owocowe sposoby na zgrabną sylwetkę - witaminowy niezbędnik


Witaminy i minerały są składnikami, bez których nasz organizm nie może prawidłowo funkcjonować. Niestety, stosując diety znacznie zmniejszamy ich dzienną porcję. Podobnie dzieje się, kiedy intensywnie trenujemy. „Musimy pamiętać, że wraz ze zwiększonym wysiłkiem fizycznym wzrasta również zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Szybsze spalanie zmagazynowanej energii w połączeniu z mniejszą ilością dostarczanych pokarmów spowodować może niedobór potrzebnych witamin i mikroelementów, przyczyniając się tym samym do powstania anemii, osłabienia wydolności organizmu czy pogorszenia stanu skóry i włosów.”- mówi Małgorzata Budzik, Marketing Manager z firmy Euroser. Z powyższych względów ważne jest, by w dużych ilościach jeść świeże owoce i warzywa, które są bogate w ten cenne składniki. Są one nie tylko smaczne i zdrowe, ale również mało kaloryczne, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do zaleceń stosowanej diety. „Szczególnie ważne są dla nas witaminy z grupy B, które poprawiają kondycję skóry i pomagają walczyć ze zmęczeniem oraz A i E, zabezpieczające przed działaniem wolnych rodników. Ich ogromne pokłady znajdziemy m.in. w marchewce czy egzotycznym mango” - tłumaczy Marketing Manager z firmy Euroser. Nie możemy także zapomnieć o odpowiedniej dawce witaminy C, odpowiadającej za naszą odporność. Jest to szczególnie ważne w okresie stosowania diet, kiedy to nasz organizm staje się bardziej podatny na wszelkiego rodzaju infekcje.

Owocowe sposoby na zgrabną sylwetkę - naturalnie czyli zdrowo


Decydując się na stosowanie diet odchudzających i oczyszczających organizm musimy pamiętać, że
o ich powodzeniu nie decyduje jedynie ilość spożywanych pokarmów, ale w dużej mierze ich jakość. Wybierać musimy zatem produkty zdrowe, naturalne i świeże. Owoce są idealnym komponentem naszego jadłospisu, niestety większość z nich dostępna jest jedynie okresowo. Dobrym sposobem na ich zastąpienie jest picie w dużych ilościach soków owocowych, które odpowiednio nawodnią nasz organizm, a przy tym dostarczą niezbędnych witamin i mikroelementów. Osobom liczącym kalorie szczególnie polecane są napoje bez dodatku cukru i konserwantów.

Osiągnięcie idealnej sylwetki nie musi kojarzyć nam się z surowymi rygorami żywieniowymi. Odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w przepyszne owoce i warzywa to przyjemny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów.