Potrawy wigilijne

  • 1

Gdy na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka, zasiadamy do wieczerzy. Wedle tradycji na stole pojawić się musi 12 postnych potraw. Przygotowaliśmy dla Was przepisy na najlepsze z nich!

         
ocena: 5/5 głosów: 5
Potrawy wigilijne
fot. Fotolia

Tradycja nakazuje by produkty, z których przygotowuje się wigilijne potrawy pochodziły z płodów lasu, pól, ogrodów, rzek i stawów. Na stole nie może zabraknąć między innymi: karpia, kutii, czerwonego barszczu z uszkami, kapusty z grzybami i kompotu z suszu. Zapachy postnych dań sprawiają, iż wigilijny czas staje się wyjątkowy, radosny i pełny ciepłych słów. Sprawdźcie jakich potraw nie może zabraknąć na Waszych stołach. Zapraszamy!

Aby zapewnić sobie szczęście w nadchodzącym roku należy skosztować wszystkich przygotowanych potraw. Po mniej sytym obiedzie z pewnością znajdzie się sporo miejsca w naszych brzuchach. Pięknie ubrana choinka, blask świec, śpiewane kolędy i aromatyczne potrawy sprawią, że wigilijna wieczerza zostanie zapamiętana na długo. Do dzieła! Zaplanujmy wcześniej, które potrawy najbardziej zasmakują wszystkim zasiadającym do stołu.

NIEZAPOMNIANE PYSZNOŚCI

Kapusta z grzybami i cresto di mare to wyjątkowe, oryginalne danie, które doskonale spisze się na wigilijnym stole. Przekonajcie się sami, jak można w łatwy sposób odmienić klasyczną świąteczną potrawę.

Inną klasyczną propozycją jest wszystkim dobrze znany barszcz z pieczonych buraków z uszkami. Buraczany przysmak ma głęboki, słodkawy smak i piękny kolor. Na wieczerzy nie może zabraknąć również bogatej w bakalie i mak kutii. Przysmak ten ma doskonały aromat, pachnie miodem i wanilią.
Ryba to element obowiązkowy każdych świąt! Przygotujcie wigilijnego karpia, jest delikatny i bardzo smaczny.

Choć nie wszyscy za nim przepadają, nie można zaprzeczyć, że składnikiem dodającym wyjątkowości w ten piękny wieczór jest kompot z owoców kandyzowanych i suszu. Dania, które przygotowujemy mają w sobie odrobinę magii, w żaden inny wieczór nie smakują tak wyjątkowo!A Wy? W jaki sposób ustalacie menu na ten wyjątkowy wieczór? Inspirujcie się naszymi najlepszymi propozycjami i zachwycajcie bliskich dobrym smakiem! Pamiętajcie również o dodawaniu własnych, sprawdzonych receptur, dzięki którym możecie otrzymać wspaniałe nagrody. Zapraszamy!