Świąteczne przepisy na ciasta z makiem

Świąteczne przepisy na ciasta z makiem
Na świątecznym stole, pełnym tradycyjnych potraw oraz wyszukanych smaków nie może zabraknąć również słodkości, dlatego przygotowaliśmy dla Was zbiór przepisów na domowe wypieki, oryginalne serniki, bakaliowe keksy, puszyste babki oraz przepyszne ciasta z makiem.
Wśród naszych propozycji nie zabraknie także receptur na korzenne pierniki, ucierane ciasteczka lub pachnące makowce. Zwłaszcza te ostatnie zaskarbiły sobie przychylność naszych rodaków i od wielu pokoleń cieszą swoim smakiem polskie podniebienia.

Ciasta z makiem to połączenie nowoczesności z tradycyjnymi smakami. Dzięki konstrukcji różnych kolorów oraz struktur możemy uzyskać nie tylko pięknie wyglądający przekładaniec, ale także ciekawą kompozycję smakową. Bardzo popularny jest miodownik z makiem oraz musem owocowym, drożdżowiec z makiem oraz prażonymi jabłkami czy też ucierane ciasto z dodatkiem czarnych ziarenek. Mak jest bardzo wdzięcznym dodatkiem do domowych wypieków, nie obciąża ciasta, ale nadaje mu specyficznego aromatu. Rolada makowa albo seromakowiec koniecznie musi się pojawić wśród wigilijnych słodkości.

Świąteczny czas to okres próbowania wielu pyszności. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdą się także proponowane poniżej ciasta z makiem.

Zdjęcie: Fotolia

Znaleziono: 2862 w dziale przepisy

Szukano: ciasta z makiem

Pyszna szarlotka

Pyszna szarlotka

haniakson haniakson

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Makowiec japoński

Makowiec japoński

jagoda59 jagoda59

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Makowiec domowy

Makowiec domowy

ziutula ziutula

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: