Sprawdzone przepisy na pyszny sos pomidorowy do gołąbków

Sprawdzone przepisy na pyszny sos pomidorowy do gołąbków
Jaki powinien być idealny sos pomidorowy do gołąbków? Z pewnością wielu z nas zastanawia się nad tym zagadnieniem zwijając kolejną partię kapuścianych przysmaków.
Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ pikantność czy konsystencja dania zależy od indywidualnych przyzwyczajeń. Uniwersalną odpowiedzią będzie jednak opisanie tego wyjątkowego sosu, bez którego gołąbki byłyby daniem niekompletnym.

Perfekcyjny sos pomidorowy powinien być z pewnością kremowy, nie za rzadki i nie za gęsty, tak by swobodnie spływał z gołąbków i otulał je smakiem pomidorów. Odpowiednia dawka przypraw dopełni całości i sprawi, że to polskie, tradycyjne danie będzie jednym z naszych ulubionych.

Sos pomidorowy możemy wykonać zarówno z przetartych pomidorów, jak i tych w całości, z puszki. Wystarczy, że poddamy je chwilowej obróbce termicznej by uzyskać konsystencje o którą nam chodzi. Jeżeli nie dysponujemy odpowiednią ilością czasu możemy posiłkować się koncentratem ze słoiczka. Niektórzy kucharze dodają jeszcze kroplę ketchupu dla zwiększenia pikanterii. Od was zależy czy skorzystacie z tej wskazówki.

Poniżej znajdują się propozycje przygotowania sosu pomidorowego. Zapraszamy do inspirowania się naszymi pomysłami i dodawania swoich własnych kompozycji.

Znaleziono: 81 w dziale przepisy

Szukano: sos pomidorowy do gołąbków

Sos pomidorowy

Sos pomidorowy

Justyna92 Justyna92

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Sos  pomidorowy

Sos pomidorowy

margarytka margarytka

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: