Jemy za dużo cukru! Zobacz, jak ograniczyć spożycie cukru na co dzień

Polacy spożywają bardzo dużo cukru! Lekarze biją na alarm: dzisiejsze pokolenie rodziców może być pierwszym, które przeżyje swoje dzieci! Wysokie spożycie cukru to główna przyczyna otyłości oraz chorób cywilizacyjnych takich jak miażdżyca czy nowotwory. Zobacz, jak możesz ograniczyć spożycie cukru!

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Jemy za dużo cukru! Zobacz, jak ograniczyć spożycie cukru na co dzień
fot. DayUp
Z raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że co drugie dziecko w Polsce boryka się z problemem otyłości. Lekarze i dietetycy biją na alarm: spożycie cukru w naszym kraju jest zdecydowanie zbyt wysokie.

Palący problem cukru


Cukier uznawany jest za jedną z głównych przyczyn epidemii otyłości na świecie. Udowodniono, że przyczynia się zwiększenia występowania zaburzeń metabolicznych oraz chorób cywilizacyjnych takich jak nowotwory czy miażdżyca.

Lekarze alarmują - ze względu na nasze zdrowie powinniśmy ograniczyć ilość spożywanego cukru. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca, aby wraz z cukrem dostarczać organizmowi nie więcej niż 10 % energetyczności całodniowej racji pokarmowej. Zakładając, że statystyczny Polak spożywa 2000 kcal dziennie, na słodkości przypada 200 kcal czyli około 10 łyżeczek cukru. Niestety wraz z pożywieniem dostarczamy go znacznie więcej. Ukryty jest wszędzie – w batonikach, ciastkach, napojach, pieczywie, a nawet… wędlinach!

Wśród setek produktów dostępnych na sklepowych półkach wcale nie tak łatwo znaleźć te o niskiej zawartości cukru. Najlepszym rozwiązaniem jest dokładne zapoznanie się z etykietą i szukanie specjalistycznych oznaczeń np. certyfikacji Sugarwise. Tylko… co ona właściwie oznacza?

Sugarwise jest zaufanym i rozpoznawalnym w świecie znakiem gwarantującym, że oświadczenia dotyczące cukru na opakowaniach zostały niezależnie zweryfikowane. Jednym słowem znak Sugarwise to pewność, że produkty nim opatrzone mają niską zawartość cukru i substancji słodzących, które zgodnie w wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) powinny zostać ograniczone.

Boisz się wysokiej zawartości cukru? Samodzielnie przygotuj wędlinę!

Idea Sugarwise


Problem zbyt wysokiego spożycia cukru, w 2014 roku, zauważyły media na całym świecie za sprawą Jamie’go Olivier’a i Michelle Obam’y, którzy zaczęli głośno mówić o tym, że w wyniku otyłości dzisiejsze pokolenie rodziców może być pierwszym, które przeżyje swoje potomstwo. W następstwie tego powołano wiele programów i inicjatyw, których celem jest zmniejszenie spożycia cukru w społeczeństwie. Jedną z nich jest właśnie kampania Sugarwise, zapoczątkowana przez Rend Platings. Jak sama ona mówi: „Rozpoczęłam tę kampanię jako matka, zszokowana statystykami, że moje dziecko może żyć krócej niż ja, ze względu na ilość cukru we współczesnej, typowej diecie”.

Pierwszą w Polsce marką wyróżnioną certyfikatem Sugarwise jest DayUp – producent zdrowych przekąsek i deserów na bazie musów owocowych. Bez konserwantów, sztucznych dodatków i dosypanego cukru.

Oto 7 sposobów na ograniczenie słodyczy!

DayUp – naturalnie pyszne przekąski bez dosypanego cukru


DayUp to marka, która w swojej działalności koncentruje się na rozpowszechnianiu wysokiej jakości produktów spożywczych. W jej ofercie można znaleźć zdrowe przekąski na bazie owoców z jogurtem naturalnym i ziarnami zbóż oraz bezglutenowe desery na bazie śmietanki kokosowej, tapioki i owoców.

DayUp to nowa definicja przekąski na każdą okazję – #bezściemy i bez wyrzutów sumienia. Dzięki wygodnemu opakowaniu typu „pouch” możesz cieszyć się wyjątkowym smakiem przekąsek i deserów DayUp gdzie tylko zechcesz – w pracy, szkole czy na spacerze. 100 % zdrowia i natury, 0 dosypanego cukru!
DayUp - przekąski z certyfikatem Sugarwise
 
Więcej informacji znajdziesz na: http://www.dayup.eu