Białe szparagi - jak je gotować?

  • 3

Macie ochotę na smakowite szparagi? Przygotowanie ich wymaga kilku wskazówek - sprawdź jakie są sztuczki, by były one zdrowe i apetyczne!

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Białe szparagi - jak je gotować?
fot. Fotolia

Białe szparagi dostępne są w sklepach i na bazarkach od kwietnia do połowy lipca. Poza doskonałym smakiem, są one także skarbnicą witamin i minerałów. Te znane wszystkim warzywa stosowane są jako środek leczniczy w schorzeniach układu krążenia, stymululowaniu pracą nerek, a ich częste spożywanie korzystnie wpływa na cerę!

Białe pyszności

Aby cieszyć się doskonałym smakiem szparag sięgajmy po te, które mają wilgotne i zamknięte główki, a ich pędy połyskują i są sprężyste!
Białe szparagi przed gotowaniem myjemy, a następnie obieramy, ponieważ są bardziej włókniste od pozostałych gatunków. Obieranie należy zacząć od główki w kierunku dołu, odcinając przy okazji zdrewniałe końce. Do tego celu wykorzystać można obieraczkę lub niewielki nożyk bez ząbków.

Szparagi przyszykowane do gotowania, najlepiej wstawić do garnka pionowo. Aby utrzymać je w takiej pozycji wystarczy związać je bawełnianą nitką lub wykorzystać specjalne naczynia dostępne w sklepach.Ponieważ główki tych warzyw miękną najszybciej, powinny znajdować się powyżej linii wody.W ostateczności można również ugotować szparagi na leżąco - wybór należy do Was!

Aby szparagi zyskały jeszcze lepszy smak, do osolonej, gotującej się wody dodajcie odrobinę masła lub mleka. Po 15-20 minutach gotowania będą gotowe go jedzenia!

Pomysły na białe szparagi

Znane i lubiane szparagi wykorzystać możecie zgodnie z przepisem mysza75, która podała je w cieście pietruszkowym! Takie smakołyki to oryginalny i zdrowy sposób na przekąskę lub podwieczorek!

Równie smacznym daniem będą szparagi glazurowane według hgg! Tak przyrządzone będą idealnym dodatkiem do mięs lub ryb! Warto podawać je zarówno jako uzupełnienie naszego codziennego menu, ale także na uroczystościach rodzinnych czy przejęciach.

Szparagi w cieście pietruszkowym  Szparagi glazurowane

Zapraszamy do korzystania z naszych kulinarnych porad. Mamy nadzieję, że podzielicie się z nami Waszymi spostrzeżeniami na temat gotowania tego wartościowego warzywa!


Odkryj najlepsze dania ze szparagami dla dzieci >>>