Co jest bardziej kaloryczne? Fast food a kalorie

  • 2

Jeśli zastanawiacie który fast food zjeść i ile ma kalorii, oto odpowiedź.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Co jest bardziej kaloryczne? Fast food a kalorie
Możemy temu zaprzeczać, albo po prostu się do tego przyznać, ale każdy z nas lubi sobie czasem pofolgować. I choć na co dzień wszyscy staramy się odżywiać zdrowo w miarę swoich możliwości, to jednak nie sposób się nam czasem oprzeć pokusom oferowanym przez bogaty repertuar dań typu fast food. I znów ten dylemat, co jest bardziej, a co mniej kaloryczne. Które danie wyrządzi większe szkody w naszej figurze, a którego zjedzenie ujdzie nam na sucho. Specjalnie dla Was rozbieramy na czynniki pierwsze Wasze ulubione kaloryczne smakołyki. Potem możecie zacząć bić się z myślami...

Dylemat 1:

Zjeść 2 kawałki pizzy czy 2 hamburgery?

Otóż Moi Drodzy, dwa kawałki pizzy z sosem, serem, szynką i pieczarkami z dużej pizzy ważą 300g. Te dwa kawałki rozpusty będą Was kosztować 730 kcal. Tak jest, dobrze widzicie. A wiadomo,  że dla większości 2 kawałki to dopiero początek uczty. Będzie Was to kosztować karę w wysokości 166 min prasowania.

A nasze ukochane hamburgerki?

Dwa klasyczne hamburgery z sieciowej restauracji fast food ważą razem 200g. Ich łączna wartość kaloryczna to 450 kcal. Jeśli jednak wolicie takie w wersji z kurczakiem, sałatą i sosem majonezowym, to dwa takie hamburgery o łącznej wadze 380g będą Was kosztować 840 kcal i 162 min szybkiego spaceru.


Dylemat 2:

Zjeść dziś kebaba czy chińczyka?

Zastanawiacie się pewnie co jest zdrowsze i ma mniej kalorii. sałatka, grillowane białe mięso i pszenny placek. Kebab w bułce waży ok. 450g. Całkiem sporo! Przyjmując, że są w nim mięso, warzywa(ogórek, pomidor, kapusta biała i czerwona, cebula) i mnóstwo sosu, będziecie musieli pogodzić się z tym, że przyjmujecie właśnie do swojego organizmu 878 kcal. Chcąc się go pozbyć będziecie musieli jeździć na rowerze przez 88min.

A chińszczyzna?

Porcja azjatyckiego gulaszu z kaczki z warzywami bez uwzględniania ryżu ma ok. 200g i aż 530 kcal. Spalenie jej przy wysiłku pozostawiam Waszemu sumieniu...

Dylemat 3:

Zjeść dwa pączusie czy dwa serniczki?

Kto je jednego pączka, skoro można zjeść dwa? Dwa do kompletu ważą razem 140g i mają „tylko” 580 kcal. Chyba Was to nie dziwi? Mnóstwo tłuszczu, w którym się kąpały, lukru, którym zostały polane i dżemu, który w nich drzemie dają karę w wysokości 82 min szybkiego tańca.

A niewinny serniczek wiedeński?

Serniczek zdrowy bo przecież jest z sera, a ser z mleka, a mleko ma wapń itd. Jeśli w przypływie słabości pozwolicie sobie na dwa kawałki, wiedzcie, że łącznie ważą one 240g, a kalorii będą miały razem 610kcal. Będziecie je musieli spalać przez 140 min prasowania. Na pewno nie wystarczy jeden kawałek?

Dylemat  4:

Zjeść batona czy wchłonąć całą tabliczkę czekolady?

Mmm, snickersik, kto z nas go nie lubi? Jeden batonik przecież nie zaszkodzi. Jeśli zdecydujecie się na tę przyjemność o wadze 51g, przyjmiecie dawkę kalorii w wysokości 260 kcal. To tylko 85 min prowadzenia samochodu w celu jego spalenia.

Czy nie lepiej jednak zjeść czekoladę?

Tabliczka gorzkiej czekolady z 70% zawartością kakao ma standardowe 100g wagi i „pochłonięta” w całości doda nam 600kcal. Będziemy je musieli jakoś spalić, np. jeżdżąc na rowerze przez godzinę. Może jest to bardziej kaloryczna opcja, ale z pewnością zdrowsza.

Dylemat 5:

Zjeść zdrową sałatkę czy pożywną zupę?

Wszyscy lubimy naszą polską,domową sałatkę z majonezem. Dużo warzyw, dużo zdrowia. A że majoneziku trochę to co? Jedna porcja to ok. 230g. Biorąc pod uwagę wielkość porcji, kalorii mieści się tu umiarkowana ilość- 311 kcal. Godzinny spacer i po sałatce!

A żurek? Jak bardzo nim zgrzeszymy?

Porcyjka tej pożywnej zupy waży 380g. Mamy w niej i ziemniaki, i jajko, i kiełbasę, więc na pewno się najemy. Kalorii przybędzie nam 410, ale godzina energicznego tańca załatwi sprawę.