Czy dieta to tylko wyrzeczenia?

  • 1

Wzdrygamy się na sam dźwięk słowa "dieta". Czy naprawdę trzeba przechodzić męczarnie, aby zrzucić zbędne kilogramy? Nie! Przeczytajcie wskazówki, które pomogą Wam zacząć!

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Czy dieta to tylko wyrzeczenia?
fot. Fotolia

Myśląc o diecie zazwyczaj wyobrażamy sobie najgorsze, czyli całkowitą rezygnację ze słodyczy, wszelkich pyszności i naszych ulubionych dań - które zazwyczaj są zbyt kaloryczne. To wszystko nie do końca działa w ten sposób!

Warto zdać sobie sprawę, czym tak naprawdę jest dieta - to nie chwilowe ograniczenia, jakieś zakazy i nakazy. To całkowita zmiana nawyków żywieniowych - chciałabym podzielić się z Wami moimi doświadczeniami w tej dziedzinie.

Ograniczanie jedzenia na kilka dni nic nie daje -  takim postępowaniem doprowadzamy do efektu jojo i w efekcie kilogramów przybywa, a nie ubywa. Zmiany żywieniowe muszą być "na stałe". Przede wszystkim należy pamiętać o regularnych posiłkach - głodówka nie ma nic wspólnego z utratą wagi, a tylko pogarsza sprawę.

Należy jeść pięć posiłków dziennie - począwszy od śniadania, poprzez drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Ostatni posiłek najlepiej zjeść przed 18 i co najważniejsze - ograniczyć podjadanie! Posiłki powinny być lekkostrawne i urozmaicone.

Nie można zapominać o nabiale - polecam zamienić wszelkie jogurty owocowe na serki wiejskie. Z kolei spożywane z umiarem grejpfruty, jabłka czy ananasy dostarczą niezbędnych witamin do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

A co ze słodyczami? Czy wszystkich słodkości należy sobie odmówić? Nie do końca - wystarczy samemu przygotowywać sobie słodycze. Polecam ciasteczka owsiane, ich przygotowanie jest bardzo proste.

Wystarczy roztopić 50 dag masła, dodać 250 g płatków owsianych i pół szklanki cukru. Wszystko podgrzewać, do czasu, aż zarumienią się płatki. Odstawić do wystygnięcia. Następnie dodać pół szklanki mąki, łyżeczkę proszku do pieczenia, odrobinę soli i wbić dwa jajka. Formować ciasteczka na blaszce i piec przez ok. 20 minut w temperaturze 160 stopni.

Potrzebujesz ekspresowych efektów? Zobacz jak stracić 3 kg w tydzień!