Dietetyczne rewolucje Venice’a A. Fultona

  • 3

Nadciąga nowa przełomowa dieta, która przegoniła nawet Dukana. Jaki kryje w sobie przepis na sukces?

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Dietetyczne rewolucje Venice’a A. Fultona
Stare prawdy to przeżytek, nadchodzi nowa filozofia odchudzania! Pojawiła się nowa dieta stworzona przez profesjonalnego trenera sportowców - Venice'a A. Fultona. Sześciotygodniowy plan odchudzania „Six Weeks To OMG” (czyli: „Sześć tygodni do krzyku: O mój Boże!”) prześcigną na listach bestsellerów nawet królującego od dawna Dukana.

Czy rzeczywiście nadchodzi rewolucja? Szokujący jest fakt, że Fulton stawia przed nami nowy dekalog odchudzania, który przeczy wpajanym nam od lat przez dietetyków zasadom. Dlatego też budzi tyle kontrowersji.

Autor, jak twierdzi, był już znudzony oglądaniem ludzi, którzy cały swój wysiłek wkładają w przestarzałe metody, diety skonstruowane by i tak okazać się porażką. Stworzył więc własną dietę, bo pomóc im osiągnąć cel.

Żelazne zasady diety Fultona

1. Pomijamy śniadanie

Gdy wszyscy całe życie wpajali nam, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, którego nie wolno pomijać, Fulton mówi inaczej – śniadanie blokuje przemianę materii, aby ją przyśpieszyć pierwszy posiłek należy zjeść dopiero po godzinie 10:00. Według naukowca pożywne śniadanie spowoduje zamiast dostarczyć energetycznego kopa, spowalnia pracę naszego organizmu, co nie sprzyja chudnięciu.

2. Konieczny zimny prysznic

Zimny prysznic ma przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej naszego organizmu, więc jest niezwykle pożądany podczas odchudzania. Gdy organizm nasz otrzyma sygnał o szybkim obniżeniu temperatury ciała będzie musiał wykonać dodatkową pracę aby się ogrzać. Po energię do tego sięgnie do nagromadzonego tłuszczu. Krok ten nie jest jednak polecany osobom posiadającym problemy z sercem oraz ciśnieniem krwi.

3. Kawa – wspomaga odchudzanie

W czasie stosowania tego programu dietetycznego zalecane jest picie kawy, najlepiej czarnej, bez dodatku mleka i cukru. Odpowiednio stosowana kofeina może wiele dla nas zdziałać. Zawierająca ją kawa wypita rano przyśpieszy spalanie w naszym organizmie.

4. Tylko 3 posiłki dziennie.

Znów złamanie starych zasad zdrowego żywienia. Pięć posiłków  w ciągu dnia to zbyt dużo – zbyt częste jedzenie powoduje ciągłe poczucie głodu. Trzy posiłki (nawet nieco większe) i zero przekąsek czy podjadania, to klucz do sukcesu.

Równie przełomowych co kontrowersyjnych odkryć  Venice'a A. Fultona jest więcej. Pierwszy nakład jego książek wyprzedał się błyskawicznie i przez pewien czas nabyć można było jedynie wersję elektroniczną. Ameryka oszalała na ich punkcie, ale czy faktycznie jest to właściwa droga do smukłej sylwetki?