Dietetyk online, czy catering dietetyczny - co wybrać?

  • 2

Czym kierować się wybierając pomiędzy usługami "dietetyka online" a cateringiem dietetycznym? Przeczytaj nasz przegląd i wybierz właściwie!

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Dietetyk online, czy catering dietetyczny - co wybrać?
fot. Fotolia
Decyzja podjęta „Przechodzę na dietę odchudzającą!”. Tylko, co dalej? Czy wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „jak schudnąć?”. Jeśli myślicie o długofalowej zmianie nawyków żywieniowych jest to jedno z najgorszych rozwiązań. Internet jest skarbnicą cennych informacji o żywieniu przeplatanych „oceanem” niesprawdzonych, niezgodnych ze współczesną wiedzą, rygorystycznych metod na obniżenie masy ciała.

Najrozsądniejszym wyjściem jest osobiste spotkanie z doświadczonym specjalistą, który ustali dla Was indywidualny program żywieniowy i poprowadzi od rozpoczęcia odchudzania, aż po wyjście z diety. Jednak, jeśli nie macie czasu na wizyty lub po prostu mieszkacie w mniejszej miejscowości, czy na wsi, gdzie nie ma dostępu do żywieniowca dobrym rozwiązaniem jest „dietetyk on-line”. Pamiętajcie jednak, że z tego typu usług mogą skorzystać wyłącznie osoby zdrowe, bez poważnych schorzeń przewlekłych.

Dla tych z Was, którzy pracują intensywnie i nie mają czasu na gotowanie alternatywnym rozwiązaniem jest wybór profesjonalnego cateringu dietetycznego.

Skocz do:
Dietetyk online
Catering dietetyczny

Dietetyk online


Serwisy oferujące "dietetyka online" opierają się na zaawansowanym programie do układania jadłospisów z rozbudowanymi, dodatkowymi funkcjonalnościami. Każdy z Was powinien wybrać taki, który odpowiada Waszym osobistym preferencjom. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy przegląd „dietetyków on-line”.

Warto podkreślić, że na rynku pojawia się coraz więcej tego typu stron internetowych. Zanim rozpoczniecie korzystanie z którejkolwiek z nich sprawdźcie, czy za materiałami przygotowywanymi przez serwis stoi prawdziwy dietetyk/zespół dietetyków. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby zadzwonić i zapytać, kto opracowuje jadłospisy, na bazie jakich zaleceń, jakie wykształcenie oraz doświadczenie mają te osoby. Zdrowie macie tylko jedno!

Dietmap
Dietmap to oprogramowanie abonamentowe pozwalające stworzyć indywidualny plan żywieniowy. Program generuje jadłospisy na podstawie indywidualnych preferencji użytkownika. Określa się między innymi ilość i porę posiłków, a także planowaną aktywność fizyczną. System jest bardzo elastyczny, umożliwia łatwą wymianę posiłków i modyfikację planu na wypadek żywieniowej „wpadki”.  

Dietmap pozwala także na dodawanie własnych dań i uwzględnianie ich w diecie, ale jeśli nie macie pomysłów na posiłki strona dostarcza licznych inspiracji. Obszerny dział z przepisami podzielony jest na kategorie (śniadaniowe, sałatki i surówki, sosy, przekąski, zupy, dania główne, desery). Każdy przepis zawiera dokładny opis przygotowania, zdjęcie i wartość odżywczą.

Program uzupełnia kompatybilna aplikacja mobilna, która umożliwia korzystanie z jadłospisów gdziekolwiek jesteście. W każdej chwili możecie podejrzeć listę zakupów, a także skorzystać z kontrolera wagi (umożliwia śledzenie postępów) i kalkulatora kalorii. Dietmap za pomocą alertu przypomni wam o posiłku.

Abonamenty to koszt od 29 zł/miesiąc do 149 zł za dostęp na pełen rok. Do wyboru mamy kilka diet, w tym zbilansowaną dietę, dietę białkową, cukrzycową, czy bezglutenową. Dietmap oferuje także jadłospisy dostosowane do potrzeb osób z chorobą tarczycy Hashimoto.

Sprawdźcie możliwości Dietmap!


Kobieta gotująca z przepisu na tablecie
Fot. Fotolia

Vitalia
Jeden z najpopularniejszych portali oferujących usługę typu „dietetyk online”. Siłą Vitalii jest wsparcie specjalistów z trzech różnych dziedzin: dietetyka, psychologa i trenera. Dzięki temu otrzymujecie kompleksowy program odchudzający, nie zaś tylko jadłospisy. Z opiekunami możecie kontaktować się poprzez czat lub e-mail, odpowiedź nadejdzie w ciągu 24 godzin, nawet w weekend. Profesjonaliści współpracujący z Vitalią nie są osobami anonimowymi, portal prezentuje ich sylwetki. Możecie przeczytać kim są, czym się zajmują.

Drugim atutem serwisu jest bardzo aktywna społeczność na forum. Użytkownicy piszą swoje pamiętniki, pokazuję osiągnięcia w metamorfozach, a także organizują wspólne wyzwania. To cenne narzędzie motywacyjne.

Korzystanie z usług abonamentowych Vitalii poprzedza diagnoza dietetyczna, dzięki której wyznaczacie cel i czas na jego osiągnięcie. Obsługa oprogramowania jest bardzo intuicyjna. Jadłospisy umożliwiają wymianę posiłków, a także kontrolę wydatków finansowych na żywność. Na bazie diety powstaje lista zakupów, w trakcie dnia możecie także śledzić spożycie płynów.

Wykonanie przepisów uwzględnionych w diecie jest proste dzięki zdjęciom pokazującym poszczególne etapy gotowania krok po kroku. Jadłospisy uzupełnia zaś plan treningowy wraz z instrukcją video wykonywania ćwiczeń. Swoje postępy możecie obserwować na czytelnych wykresach.

Usługi abonamentowe uzupełniają treści skupione w dziale „wiedza”. Znajdziecie w nim ciekawe artykuły, oceny produktów spożywczych oraz kalkulatory dietetyczne.

Ceny „dietetyka on-line” Vitalii mieszą się w granicach od 79 zł/miesiąc do 299 zł za 12 miesięczny dostęp do funkcjonalności serwisu.

Kalorynka
Kalorynka proponuje kompleksowy program dietetyczny 360 stopni opracowany przez specjalistów w Szwajcarii skupiający się na trzech obszarach życia: ciele, umyśle i emocjach. Serwis oferuje zakup  trzech pakietów: srebrnego (78 zł), złotego (88 zł) i diamentowego (98 zł). Każdy z nich to dostęp do 3 miesięcznej diety. Pakiety różnicuje możliwość (lub jej brak) konsultacji online z dietetykiem oraz dostęp do instrukcji video wykonania przepisów (kurs gotowania), a także filmów z programem treningowym.

Użytkownik ma możliwość swobodnej wymiany posiłków w jadłospisach na bazie 1000 przepisów, program generuje listę zakupów i codziennie podsuwa poradę dnia. Oprogramowanie uzupełnia aplikacja mobilna „Dietetyk osobisty” za pomocą której realizujecie dietę, śledzicie swoje postępy, obliczacie BMI, czy ilość kilokalorii spalanych w trakcie aktywności fizycznej.

W cotygodniowym newsletterze uczestnicy programu 360 stopni otrzymują wskazówki, porady i przepisy. W porównaniu do innych serwisów Kalorynka oferuje mało treści dodatkowych (artykułów), zaś społeczność jest mało aktywna.

Catering dietetyczny

Dietetyk online” to usługa dla osób, które mają możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków na bazie zaproponowanych jadłospisów. Jednak, jeśli nie macie czasu na gotowanie dobrym sposobem, by nie porzucić zdrowych nawyków żywieniowych jest catering dietetyczny.
To rozwiązanie na czas intensywnej pacy (za dwa tygodnie kończy się projekt!), czy dla tych z Was, którzy pracują będąc cały czas w trasie, w samochodzie.

Wypróbujcie polecane przez nas cateringi dietetyczne.

Zdrove.pl
Zdrove.pl to firma cateringowa oferująca zestawy posiłków opracowywane przez dietetyków z wyższym wykształceniem. Dzięki temu macie pewność, że dania są zbilansowane pod kątem składników odżywczych. Możecie wybrać spośród jadłospisów o zróżnicowanym poziomie energetycznym: 1200 kcal, 1600 kcal, 2000 kcal i 3000 kcal. Kaloryczność dobieracie w oparciu o Wasz poziom aktywności fizycznej, płeć, masę ciała i wzrost. Jeśli macie wątpliwości możecie skontaktować się z mailowo z dietetykami pracującymi w zdrove.pl

Apetyczne dania powstają w oparciu o sezonowe produkty i są transportowane do klientów z zachowaniem tzw. łańcucha chłodniczego, co zapewnia bezpieczeństwo mikrobiologiczne.

Ceny za całodzienną dietę (5 posiłków, 3 główne + 2 przekąski) wahają się w granicach 41-59 zł. Dla niezdecydowanych zdrove.pl umożliwia zamówienie diety próbnej!

Dietpack.pl
Dietpack podchodzi do tematu odchudzania kompleksowo. Poza ofertą cateringową możecie skorzystać także z opieki dietetyka, analizy składu ciała, porad trenera i diet-coacha stacjonarnie, w Warszawie (istnieje także możliwość wsparcia online).

Firma proponuje zbilansowane diety o różnej kaloryczności (do wyboru 1000/1200/1500/2000 kcal) także dla osób, które eliminują mięso. Menu składa się z 5 posiłków dostarczanych w wygodnych opakowaniach.

Dietpack.pl wyróżnia możliwość zamówienia diety warzywno-owocowej oraz koktajlowej, które stanowią odmianę pół-głodówek i pozwalają na obkurczenie żołądka. Firma zaznacza, że takiej diety nie należy jednak stosować zbyt długo (maks 5-10 dni).

Dla osób, które potrzebują „mocnego uderzenia” na start Dietpack przygotował pakiet składający się z: wybranej diety na 20 dni pracujących, wstępnego spotkania z dietetykiem,  opieki diet-coacha online, rozpisaniu planu treningowego, końcowej wizyty u dietetyka.

Sprawdź wszystkie pakiety!

Każdy krok wykonany w celu poprawy nawyków żywieniowych przybliża Was do zdrowia. Decydując się na „dietetyka online”, czy catering dietetyczny warto brać pod uwagę własne możliwości, opinie innych Użytkowników, ale przede wszystkim osobiste preferencje.