Dynia ozdobna

Świetną dekoracją w naszej kuchni mogą być ozdobne dynie.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Dynia ozdobna
Wiemy, że dynie dzielą się na jadalne i ozdobne, które możemy uprawiać na działce. Dyń ozdobnych owoce nie są jadalne,ale mają różnorodne i bardzo atrakcyjne kształty i kolory. Często wykorzystujemy je jako dekoracje stołów, ale również są eksponowane na różnych wystawach ogrodniczych i w witrynach sklepowych. Są one tak różnorodne, że przyciągają wzrok.

Dynie ozdobne można uprawiać jako maskownice np. kompostownika tworząc podpory lub na płaskim podłożu podkładając słomę, aby dynie się nie odbarwiły od wilgotnej ziemi. Kolorowe dynie bardzo dekorują nasze działki i są coraz bardziej popularne i chętnie kupowane przez działkowców.Aby nasze dynie długo cieszyły nasze oczy, należy rozłożyć je na słońcu. Jeżeli po próbie wbicia paznokcia nie udaje nam się to, oznacza, że dynie są wystarczająco wysuszone. Przechowujemy je w przewiewnym pomieszczeniu w temp. około 10°C i takie dynie utrzymają się nam nawet do 6 miesięcy.

Owoce dyni ozdobnej możemy przechowywać w temp. pokojowej, czasami cały środek wysycha (tak się dzieje z tymi białymi) i zostaje nam dekoracyjna tak jakby wydmuszka. Dynie ozdobne wspaniale nadają się do przystrajania stołów.